Самбірська

районна державна адміністрація

Фестиваль «ФортМісія» заманив інвестиції на Львівщину

 

Один з найграндіозніших культурно-мистецьких заходів Львівщини – фестиваль «ФортМісія» увірвався в Європу. Нещодавно Асоціація європейських прикордонних регіонів нагородила його спеціальним призом – «Вітрила Папенбургу» та визнала найкращим інноваційним проектом року у Європі. Відтак, уже незабаром «ФортМісія» потрапить у розклад європейського фестивального руху.

Автор: Тарас Чубай

Практично, жоден захід не може похизуватись таким успіхом здобутим так швидко. У липні відбувся лише другий за ліком фестиваль, який, до речі, проходив під патронатом голови Львівської ОДА Василя Горбаля. З другої спроби фест направду став зірковим. Європейські експерти визнали, що такого «великого ідеологічного, антимілітарного проекту культурного обміну на теренах Східної Європи ще не було».

Більше того, окрім визнання, «ФортМісія» добилася підтримки одного із найбільших грантових проектів Європейської Комісії – програми транскордонної співпраці «Україна-Польща-Білорусь». Як розповів один з організаторів фестивалю, голова громадського товариства «Форт» Олег Макар, Мостиський район, (де, власне, проходить фестиваль) тепер отримає кошти на розвиток інфраструктури. «Під цим розуміється нормальні дороги, електрифікація та водопостачання, - зазначив він. - Окрім того, йдеться про реставрацію фортів: очищення від ґрунту, дикої порослі дерев. Багато вже зроблено власними силами. Зокрема розчистили форт «1/6 Поповичі», на якому під час другого фестивалю уже була театральна сцена «Драбини». Також, за європейські гроші проведемо маркування туристичних маршрутів та створимо інформаційно-туристичні центри. Плануємо, що вони будуть розташовані у Медиках і Шегині».

Цьогоріч організатори планують отримати приблизно 200 тис. євро на розробку технічної документації (яка досить затратна). З наступного року, розпочнуться масштабні роботи. Очевидно, осторонь, як і цьогоріч, не стоятиме й ЛОДА. Як відомо, фестиваль у Підкамені разом з «ФортМісією», ще до феєричного успіху останнього, були включені у програму Євро-2012. Тепер територія фестивалю та Мостиський район мають найреальніші шанси стати основним місцем проведення спільно українсько-польського проекту до єврочемпіонату – «Євростадіон Культури», що за правилами УЕФА має супроводжувати футбольну першість.

«Без сумніву, організаторам підсобила особиста присутність в проекті Василя Горбаля, - зазначив Андріян Кліщ, який на той час був заступником начальника управління культури та туризму ЛОДА. – Усі служби, в тому числі МНС та міліція спрацювали набагато якісніше. Фінансова підтримка та особистий вплив вклали чималу лепту в те, щоб інфраструктура, зокрема дороги для комфортного доїзду, були підготовлені вчасно. Самі розумієте, це вже інший рівень, коли влада сприяє і дає «зелене світло». Повірте, проблем з бюрократичними тяганинами, тим паче на заходах такого масштабу, вистачає».

Варто додати, що Мостиський район тепер ще й стає інвестиційно та туристично привабливим, що не може не імпонувати ЛОДА, для якої ці напрямки розвитку є пріоритетними. Після того, як «ФортМісію» включили в каталог європейських фестивалів, плани стали дуже близькі до реалізації. Як відомо, найбільш популярні фести Європи розводяться в часі, щоб не було накладки та всі бажаючі могли їх відвідати. Відтак, уже можна говорити про те, що у нові володіння входить ще й економіка. «ФортМісія», яка народилася на унікальних фортифікаційних спорудах Першої світової війни, проклала новий туристичний маршрут. Іншими словами території фортів стають зоною історичного та культурного туризму, а «ФортМісія загалом перетворюється у великий проект розвитку регіону. «Заплановане спорудження на території фортів міжнародного Центру Сучасного мистецтва (модерна установа із обладнаними виставковими та концертними залами і арт-лабораторіями) стане туристичною привабою прикордонної Мостищини та сприятиме наступному залученню західноєвропейських інвестицій в регіон», - переконані організатори.

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 254 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua