Самбірська

районна державна адміністрація

Самбірщина – чудовий мальовничий край у Передкарпатті. Поблизу Самбора на правому високому березі Дністра розкинулось знамените село Кульчиці. Це – батьківщина Петра Сагайдачного – гетьмана Запорізького козацтва, видатного полководця Юрія Франца Кульчицького – рятівника столиці Австрії Відня від турків 1863 р.

Меморіальний музей П. Сагайдачного розпочав свою діяльність у с. Кульчицях 1992 року  спочатку на громадських  засадах. У 1994 році він став філією Національного музею у Львові, а з 1 січня 2001 року його передано Самбірському районному відділу культури. В музеї зібрано 2300 експонатів, в тому числі 870 внесено у Державний реєстр.Поруч з музеєм для розширення експозиції за ініціативою директора музею п. Б. Сидора  відтворено унікальну будову - „Старовинну бойківську хату зрубну” початку ХХ ст. Хата покрита солом’яною стріхою. Будівля поділена на три відділення: кімната, сіни та комора, в яких розміщено експонати з дерева, соломи, кераміки, що відтворюють побут села початку ХХ ст. Хату було урочисто відкрито 24 серпня 1998 року з нагоди сьомої річниці Незалежності України. 

Найвеличнішим пам’ятником на Самбірщині, безперечно, є кінний монумент гетьману Петру Конашевичу Сагайдачному у с. Кульчицях (1992 р., скульптура – бронза, постамент – граніт, автори: Дмитро Крвавич, Микола Посікіра, Любомир Яремчук; архітектор – Михайло Федик).  

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 173 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua