Самбірська

районна державна адміністрація

   Підводячи підсумки роботи територіально-господарського комплексу району за січень - вересень 2010 року слід зазначити, що зусилля районної державної адміністрації були спрямовані на виконання завдань, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району на 2010 рік. Вжито комплекс заходів, спрямованих на забезпечення сталої роботи територіально-господарського комплексу району. На особливому контролі питання наповнення бюджетів, виплати заробітної плати, пенсій, економного використання бюджетних коштів. У результаті послідовних дій та ефективних управлінських рішень вдалося підвищити темпи соціально-економічного розвитку, подолати ряд негативних тенденцій.

   В промисловій галузі району в звітному періоді збережена тенденція зростання виробництва та реалізації промислової продукції. За січень – вересень 2010 року підприємствами основного кола реалізовано промислової продукції на суму 93,3 млн грн, що на 9,1 відсотки більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Із 13 підприємств району 5 наростили обсяги виробництва. Найбільше зростання досягнуто на ТзОВ «Самбірська птахофабрика», Воютицький спиртзавод, ЗАТ «Вістовийький завод будівельної і художньої кераміки». Зросло виробництво спирту етилового на 5,3 %, м’яса птиці - на 22,0 %, цегли - на 25,4 %. Поряд з цим два підприємств району не випускали продукцію протягом звітного періоду: ЗАТ «Рудківська сільгосптехніка», ДП «ЕРВІ РЕМІ «Ля Сурс» Зменшено виробництво вікон і дверей (на 10,7 %), оселедця (на 40 %), вермикуліту (на 40,2 %), сухого молока (на 25,8 %).

   Відчутним є внесок промислових підприємств у наповненні дохідної частини бюджетів усіх рівнів. Протягом січня-вересня поточного року ними сплачено до бюджету 4,2 млн грн, що складає 15,0 % загальних бюджетних поступлень.

   В аграрному секторі економіки району основна увага була направлена на проведення низки заходів, спрямованих на збирання врожаю.

   Всіма категоріями господарств було посіяно 10504 га зернових і зернобобових культур, 4400 га картоплі, 3459 га ріпаку.

   На даний час завершено збирання ранніх зернових культур на площі 8793 га, намолочено 23,4 тис. тонн при врожайності 26,5 ц/га. Валовий збір ріпаку склав 12 тис. тонн, що на 29,4 % більше показника 2009 року.

   Сільськогосподарські підприємства і господарства населення проводять осінньо-польові роботи. Завершено посів озимого ріпаку на площі 3200 га. Підготовлено 5865 га грунту (100 %) під посів озимих зернових. Посіяно 5480 га озимих зернових, що становить 93,4 % від прогнозу. Закуплено 150 тонн високорепродукційного насіння, засипано насіння в кількості 1121 тонна (123,5 % від прогнозу).

   З приходом в район потужних інвесторів констатується факт впровадження передових технологій вирощування сільськогосподарських культур. На даний час в аграрному секторі працюють 4 іноземні інвестори: ТзОВ «Лендком ЮА» (Англія), ТзОВ «Агролендінвест Юкей» (Голландія), ТзОВ «Агрокультур Захід» (Швеція), ТзОВ «Біорена» (Німеччина), якими протягом дев’яти місяців 2010 року вкладено інвестицій в сумі 1741 тис. дол. США. Було посіяно 3493 га зернових культур, в тому числі кукурудзи - 991 га, 2887 га ріпаку та 200 га інших культур. Зібрано 7,2 тис. тонн ріпаку (60 % загального валового збору), 6,3 тис. тонн зернових (27 %). Очікується зібрати 6,9 тис. тонн кукурудзи. Поряд з цим вітчизняними інвесторами в розвиток сільського господарства вкладено 365 тис. дол. США.

   В галузі тваринництва основним завданням залишається стабілізація чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин, підвищення їх продуктивності та збільшення валового виробництва тваринницької продукції. В суспільному секторі відмічається зменшення поголів’я ВРХ на 1,4 %, свиней - на 21,5 %, овець і кіз – на 16,2 %. Поряд з цим поголів’я птиці зросло на 25,3 відсотки.

   Виробництво м’яса сільськогосподарськими підприємствами склало 4672,2 тонни і у порівнянні із відповідним періодом минулого року збільшилось на 9,3 %. Виробництво молока зросло на 1,4 % до рівня минулого року і склало 572,8 тонн.

   В сучасних умовах розвиток малого підприємництва є одним з найважливіших факторів вирішення соціально-економічних проблем регіону. В загальному динаміка розвитку малого підприємництва в районі склалася позитивно.

   Господарську діяльність здійснюють 205 підприємств-юридичних осіб та 1713 підприємців-фізичних осіб. Протягом звітного періоду поточного року державну реєстрацію здійснили 211 суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб та 15 підприємств – юридичних осіб. Поряд з цим припинили свою діяльність 136 суб’єктів - фізичних осіб та 21 суб’єкт - юридична особа. Із районного бюджету у 2010 році на підтримку та розвиток підприємництва передбачено 10 тис. грн., фактично використано 2 тис. грн. Суб’єктам підприємницької діяльності передано в оренду 693,3 кв. м. незадіяної площі.

   Проведено 3 засідання Координаційно-дорадчої ради з питань розвитку підприємництва.

   Значна роль у формуванні економічного потенціалу району, забезпечені ефективного функціонування системи обігу споживчих товарів відведена сфері внутрішньої торгівлі та ресторанного господарства, як важливій складовій внутрішнього ринку. Відбулися позитивні зміни в розвитку матеріально-технічної бази торгівлі. Після проведенного ремонту відкриті три підприємства роздрібної торгівлі в селах с. Бабино, с. Максимовичі, с. Гординя під брендом ЛЕоКС. Для покращення торговельного обслуговування населення відкрито спеціалізовані магазини в м. Новий Калинів (меблі) та в с. Чуква («Все для дому») і два магазини в м. Рудки.

   Болісною для населення є проблема зростання цін на споживчому ринку, особливо на соціально значущі продовольчі товари. Щотижнево проводиться моніторинг цін на основні продовольчі товари. Слід зазначити значне зростання цін у порівнянні із 1 січня 2010 року на цукор (на 20,1 %), гречку (у 2,4 рази), олію (на 26,1 %), рис (на 11,2 %), масло (на 15,5 %).

   Важливою галуззю господарського комплексу району є житлово-комунальне господарство, де працює 104 чоловіки. Проблемою в цій галузі є несплата за надані послуги. Станом на 1 жовтня 2010 року заборгованість населення за житлово-комунальні послуги склала 741,4 тис. грн. і зменшилась до початку року на 101,8 тис. грн. Створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в с. Ралівка «Сам для себе».

   Серед багатьох факторів, від яких залежить стале економічне зростання, визначальним є вкладення капітальних інвестицій в економіку району. Особлива увага приділяється залученню інвестицій в соціальну сферу села. В районі проводиться низка заходів, які спрямовані на створення сприятливого інвестиційного клімату, розвиток відповідної інфраструктури. З метою формування інвестиційної привабливості району підготовлено інформацію щодо наявних в районі існуючих земельних ділянок, які можуть бути запропоновані потенційним інвесторам. Створену базу даних розміщено на офіційній Веб-сторінці райдержадміністрації.

   За перше півріччя 2010 року обсяги інвестицій в основний капітал склали 57,5 млн. грн., що становить 141,2 % до відповідного періоду минулого року. Пріоритетними напрямами інвестування є промисловість, куди було скеровано 37,1 млн. грн. (64,6%), а також житлове будівництво – 20,1 млн. грн. (35,0 %).

   На фінансування об’єктів капітального будівництва об’єктів соціальної сфери за січень-вересень поточного року спрямовано 0,5 млн. грн. Продовжуються роботи по реконструкції дитячого садочка в с. Стрілковичі. Розпочато будівництво дитячого садочка в м. Новий Калинів. Ведеться будівництво фельдшерського-акушерського пункту в с. Задністря, де замовником виступає УКБ ЛОДА. За звітний період освоєно 274,3 тис. грн. із передбачених 1776 тис. грн.

   Для залучення інвестицій на регіональному рівні район приймає участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Загальна вартість семи пілотних проектів громад становить 1137,8 тис. грн. За кооперовані кошти місцевого бюджету, ЄС ПРОООН, громадської організації завершено реконструкцію Народного дому в с. Калинів. В стадії реалізації проекти по реконструкції Народного дому в с. Гординя, ФАПу в с. Корналовичі, по впровадженню енергозберігаючих заходів в школах сіл Вільшаник, Чайковичі, Блажів, в смт. Дубляни.

   Згідно програми “Дороги” в бюджеті було передбачено 300 тис. грн. За звітний період освоєно 218,4 тис. грн. Відремонтовано дороги по Блажівській, Корналовицькій, Монастирецькій, Чайковицькій, Воле-Баранецькій, П’яновицькій, Підгайчицькій, Великобілинській, Купновицькій, Садковицькій, Калинівській сільських радах. Поряд з цим “Самбірським райавтодором” проведено поточний ремонт доріг на суму 231,5 тис. грн. та на експлуатаційне утримання витрачено 1,9 млн. грн.

   На ремонт комунальних доріг із обласного бюджету передбачено 1,0 млн. грн. та 64 тис. грн. із бюджетів місцевих рад.

   За період іноземного інвестування в економіку району вкладено 401,2 тис. дол. США. У розрахунку на одного мешканця припало 5,3 дол. США. Протягом звітного періоду надходження іноземних інвестицій в економіку району не надходило.

   Позитивним змінам сприяє комплекс заходів із забезпечення прозорого механізму продажу земельних ділянок. Протягом січня-вересня поточного року в районі продано 7 земельних ділянок площею 1,4 га, вартістю 410,6 тис. грн. До бюджету від продажу землі поступило 320,7 тис. грн., в тому числі до місцевого -290,5 тис. грн.

   Приватизовано 6 об’єктів комунальної власності на суму 231,9 тис. грн., внаслідок чого до бюджету району поступило 203,5 тис. грн.

   На особливому контролі районної державної адміністрації питання наповнення дохідної частини бюджету. До Зведеного бюджету від підприємств району мобілізовано платежів на загальну суму 27977,5 тис. грн., що більше надходжень аналогічного періоду минулого року на 333,1 тис. грн. Поступлення до Державного бюджету склали 12461,6 тис. грн. і зменшились на 11,5 %. На стан мобілізації надходжень до Державного бюджету негативно вплинуло суттєве зниження надходжень по податку на додану вартість на 24,3 %, по рентній платі - на 5,9 %, по податку на прибуток – на 7,6 %.

   До загального та спеціального фондів бюджету району без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло 14534,1 тис. грн. податків і неподаткових платежів, що більше відповідного показника 2009 року на 918,9 тис. грн. і складає 117,6 % планових показників. Проте із 38 органів місцевого самоврядування лише 4 виконали план наповнення дохідної частини бюджету.

   Видаткову частину бюджету профінансовано в обсязі 166,4 млн. грн. Значна частина бюджетних асигнувань була спрямована на утримання соціальної сфери, зокрема на освіту витрачено 51,6 млн. грн. (31 % загальних видатків), охорону здоров’я – 34,7 млн. грн. (21 %), соціальний захист – 43,1 млн. грн. (26 %), культуру – 6,7 млн. грн. (4 %), на інші галузі – 30,3 млн. грн. (18 %). 52,9 відсотків всіх видатків спрямовані на виплату заробітної плати, 5,0 відсотка – на проплату енергоносіїв. У порівнянні із відповідним періодом минулого року видатки бюджету зросли на 24 %.

   Питома вага власних доходів у загальному обсязі дохідної частини бюджету району становить 9 %.

   Заборгованість по податкових платежах станом на 01.10.2010 року склала 12,1 тис. грн. і зменшилась по відношенню до початку року на 321 тис. грн.

   Протягом звітного періоду проведено 2 засідання робочої групи з питань погашення податкового боргу та виконання завдань з мобілізації надходжень до бюджету та 2 наради з головами органів місцевого самоврядування по наповненню дохідної частини бюджету.

   Важливим напрямом розвитку району є соціальна політика, яка спрямована на забезпечення належного рівня добробуту людей.

   Протягом звітного періоду забезпечено безперебійну, своєчасну виплату пенсій 18,1 тисячам пенсіонерів району, котрі отримали 145,3 млн. грн. До бюджету управління Пенсійного фонду України у Самбірському районі надійшло 35,6 млн. грн. власних коштів, що становить 99,4 % виконання плану та 114,5 % до минулорічного показника. Самозабезпеченість району власними коштами склала 24,5 %. Середній розмір пенсії зріс до відповідного показника минулого року на 21,6 %, або на 156 грн. і склав 889 грн.

   Заборгованість до Пенсійного фонду станом на 1 жовтня 2010 року склала 66,1 тис. грн. і зменшилась у порівнянні із початком року на 46,1 тис. грн. Заборгованість по пільгових пенсіях становить 27,4 тис. грн., по страхових внесках – 31,3 тис. грн.

Забезпечено виплати, передбачені чинним законодавством, пільговій категорії населення, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми. Станом на 1 жовтня 2010 року різні види матеріальних допомог отримали 7292 сім’ї, яким за січень – вересень поточного року було виплачено 33,9 млн. грн.

   Ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, згідно з яким станом на 1 жовтня 2010 року на обліку знаходилося 20686 пільговиків різних категорій.

   Протягом звітного періоду виплачено 360,1 тис. грн. компенсаційних виплат учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Надано матеріальну допомогу 116 інвалідам та непрацездатним малозабезпеченим особам на суму 10,6 тис. грн. Виплачено компенсацію за невикористані санаторно-курортні путівки 8 особам на суму 2,1 тис. грн. Поряд з цим перебуває на черзі на санаторно-курортне лікування 279 інвалідів та ветеранів війни.

   Значну увагу приділяє районна державна адміністрація питанням  розмірів заробітної плати та своєчасності її виплати. Роботу з даних питань контролює Комісія з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У звітному періоді проведено 9 засідань комісії, де заслухано 56 керівників підприємств району щодо порушень в оплаті праці. Проведено перевірку 36 підприємств району щодо дотримання вимог законодавства про працю. Результатом проведеної роботи є відсутність заборгованості із виплати заробітної плати

   На зареєстрованому ринку праці спостерігається тенденція щодо зменшення абсолютної кількості безробітних. У січні-вересні поточного року до служби зайнятості звернулось 1540 осіб і станом на 01.10.2010 року на обліку перебувало 893 незайнятих громадян. За звітний період працевлаштовано 792 особи, скеровано на перенавчання 326 осіб та 458 осіб брали участь у громадських роботах.

   На підприємствах, організаціях району створено 399 нових робочих місць, в тому числі 29 - юридичними особами, 166 – фізичними особами з правом найму робочої сили, 204 – фізичними особами, які пройшли реєстрацію, як суб’єкти підприємницької діяльності.

   Для забезпечення належного рівня соціально-культурного та духовного розвитку району активна робота проводилась у сфері освіти, охорони здоров’я і культури.

   Постійна увага надається питанням навчання та виховання підростаючого покоління. Сформовано мережу класів-комплектів та контингенту учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району на 2000/2011 навчальний рік. Станом на перше вересня 2010 року навчанням охоплено 7590 учнів, що на 371 учень менше, ніж у минулому навчальному році. Кількість класів-комплектів зменшилась на 29 і налічує 533. Призупинено функціонування Великобілинської, Міжгайчицької шкіл. Навчально-виховний процес забезпечують 1247 педагогічних працівників.

   На розвиток освіти у звітному періоді поточного року було спрямовано 51,6 млн. грн., що на 21 %, або на 8,7 млн. грн. більше показника відповідного періоду 2009 року. Видатки на виплату заробітної плати зросли на 14 %.

   Проведена робота по зміцненню матеріально-технічної бази установ освіти. Відремонтовано опалення трьох шкіл району, зроблено ремонт котлів 5-ти шкіл району. Закінчується будівництво нової котельні Підгайчиківської школи.

   Проведено роботу з організації харчування дітей. В районі функціонує 42 шкільні їдальні, 4 буфети, 22 роздатки. Організовано стовідсоткове охоплення харчуванням учнів 1-4 класів, дітей-сиріт.

   Здійснювались заходи щодо розвитку мережі дошкільних навчальних закладів району. Дошкільним вихованням охоплено 848 дітей, що становить 18,9 % від загальної кількості дітей дошкільного віку.

   В районі проводилась цілеспрямована робота щодо проходження оздоровчої компанії. Літнім оздоровленням та відпочинком при 18 загальноосвітніх школах охоплено 1580 дітей. В таборі «Глобус» Одеської області та в таборі «Казка» Сколівського району оздоровлено 180 учнів соціально-незахищених категорій. На дані заходи було спрямовано 634,9 тис. грн.

   Поряд з цим 125 дітей оздоровлено в інших центрах, в т. ч. 28 дітей – в МДЦ «Артек», 4 дитини - в ДП УДЦ «Молода гвардія», тощо.

   Робота в галузі охорони здоров’я направлена на покращення матеріальної бази лікувальних установ. На розвиток охорони здоров’я  спрямовано 34,6 млн. грн. За спонсорські кошти зроблено поточний ремонт хірургічного відділення Рудківської районної лікарні, відділень Дублянської, Бісковицької лікарень та наркологічного відділення в с. Міжгайці. По всіх відділеннях лікувальних установ охорони здоров’я встановлено бойлери для підігріву води, проведено ремонти кухонь. Отримано з державного бюджету по цільовому фінансуванню 4 автомобілі «Опель-комбо» на суму 565,9 тис. грн.

   Молодіжна політика і спорт в районі спрямовується на забезпечення духовного, культурного та фізичного розвитку дітей, сімей, молоді. Велика увага приділяється фізично-оздоровчій роботі серед верств населення. У звітному періоді спортсмени брали участь у 24-х спортивних заходах, з них у 12-ти заходах обласного масштабу, 1-му заході міжнародного масштабу.

   Робота галузі культури спрямована на утвердження принципів духовності, розвитку та збереження культурної спадщини. Значними подіями в мистецькому житті району стали фестивалі «Пісня родинного вогнища», «Возвеселімся всі радо нині», «Ми-дітвора українська», «Кульчиці-Фест», «Лемківська ватра», захід «Світ Білозірових пісень», присвячений 55-й річниці від дня народження Ігоря Білозіра. Проводились урочисті заходи до державних свят.

   В травні 2010 року в с. Сіде відкрито Народний дім, у вересні в с. Ралівка – пам’ятник Івану Франку. Відбулося святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

   Робота районної державної адміністрації спрямована на забезпечення економічного зростання, покращення добробуту населення, вирішення ключових проблемних питань соціального і економічного розвитку району 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 432 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua