Самбірська

районна державна адміністрація

Головним завданням відповідно до Програми соціально-економічного розвитку району на 2014 рік є забезпечення стабільної роботи діючих підприємств, наповнення бюджетів всіх рівнів, стабільне функціонування системи освіти, охорони здоров'я, культури та всіх галузей, які мають забезпечити належний рівень життя мешканців регіону.

Промисловість

Промисловими підприємствами району за дев’ять місяців 2014 року реалізовано продукції в сумі 106,7 млн. грн., що більше відповідного показника минулого року у 2,5 рази. Завдання програми виконано на 98,8 %. Збільшення продукції досягнуто внаслідок збільшення реалізації на Воютицькому МПД ДП «Укрспирт», ТзОВ «Самбірська сонячна станція», ТзОВ «Корпорація КРТ». В квітні налагоджено виробництво нового виду продукції - керамзитоблоків ТзОВ «Корпорація КРТ».

Підприємствами району в натуральному виразі вироблено 9,3 млн. штук цегли, 42,7 тис. куб. м. керамзиту, 121 тонну яловичини і телятини, 7488 тонн комбікормів, 3,6 млн. кВт/год. електроенергії, 101 тонна макаронних виробів.

Сільське господарство

Основні напрямки розвитку сільського господарства району передбачають поступове нарощування виробництва основних видів продукції, підвищення врожайності сільськогосподарських культур та продуктивності тваринництва. Основні зусилля у звітному періоді були направлені на збиранні врожаю, проведенні осінньо-польових робіт та на розвиток галузі тваринництва.

Посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2014 року склала 29658 га, що на 187 га більше 2013 року. Основними товаровиробниками в районі, які орендують значну частину земель і використовують сучасну техніку, є ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» - 8,4 тис. га, ТзОВ «Агрокультур Захід» - 4,2 тис. га, ТзОВ «Гарні врожаї» - 1,5 тис. га, ТзОВ «Барком» - 662 га, СФГ «Колос К» - 388 га.

В районі ведеться робота по залученню незадіяних земель в обробіток. З початку року в управлінні Держземагенства додатково зареєстровано 1000 га землі (ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед»). Необхідно зареєструвати ще 8 тис. га землі, з них 3 тис. га, що використовуються населенням без правоустановчих документів і не сплачується податок. Станом на 23 жовтня 2014 року залишається без обробітку 2,4 тис. га землі. Механізм залучення їх до обробітку напрацьовується. 

Станом на 23 жовтня в районі зібрано зернових культур із площі 8762 га (68,4 % до плану), проходить збирання кукурудзи на зерно. Виробництво зернових агрогосподарствами склало 27,4 тис. тонн при врожайності 49,9 ц/га. Завдання Програми виконано на 67,7 %.

Сільськогосподарські підприємства і господарства населення проводять осінньо-польові роботи, закладають основи врожаю майбутнього року. Станом на 23 жовтня посіяно озимих зернових на площі 9714 га, озимого ріпаку – 3919 га. 

Станом на 1 жовтня 2014 року в агрогосподарствах району утримується 2046 голів ВРХ (-313 гол. до аналогічного показника 2013 року), в тому числі 1144 гол. корів (+35 гол.). Поголів’я свиней збільшилось у 2,5 рази і становить 20,3 тис. гол., поголів’я птиці збільшилось на 15 % (+62,3 тис. гол.).

Виробництво м’яса сільськогосподарськими підприємствами склало 4932,6 тонн і зменшилось до показника відповідного періоду минулого року на 13,6 %. 

Виробництво молока збільшилось на 24,5 % і склало 622,6 тонн. 

Додатковим доходом селян є орендна плата. Станом на 01.10.2014 року агрогосподарствами виплачено за оренду земельних паїв 2,983 млн. грн. (43,2 % нарахованих сум).

В місцевому бюджеті на підтримку розвитку агропромислового комплексу передбачено 140,0 тис. грн., в тому числі на Програму часткової компенсації витрат агроформуванням Самбірського району за посів зернових культур 60 тис. грн., Програму часткової компенсації витрат штучного осіменіння ВРХ в приватному секторі 30 тис. грн., Програму розвитку та фінансової підтримки насінництва в Самбірському районі 50 тис. грн. За звітний період кошти не виділялись. Кредиторська заборгованість в сумі 2,9 млн. грн., яка склалась станом на 1 січня 2014 року, погашена в сумі 2,6 млн. грн. Відповідно до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області на 2013-2015 роки по напрямку «Дотація фізичним особам та фермерським господарствам за утримання корів молочного напряму продуктивності» з обласного бюджету передбачено 180,6 тис. грн. Кошти зареєстровані в казначейській службі, але ще не поступали.

Підприємництво

Важливим елементом розвитку економічного потенціалу району залишається малий бізнес, оскільки 95 % підприємств району – малі підприємства.

Впродовж січня-вересня державну реєстрацію здійснили 74 суб’єкти підприємницької діяльності-фізичні особи та 4 підприємства – юридичні особи. Поряд з цим ліквідовано 163 суб’єкти - фізичні особи та 7 суб’єктів - юридичних осіб.

За звітний період 9 безробітних відкрили власну справу за рахунок надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Працює Центр надання адміністративних послуг. За звітний період надано 888 адмінпослуг та видано 16 дозвільних документів.

Міськрайонним центром зайнятості проводились семінари «Як розпочати свій бізнес», «Від бізнес – ідеї до власної справи», «Служба зайнятості-працівникам села», «Ефективне ведення сільського господарства», «Молодь на ринку праці», «Особливості зайнятості молоді».

З метою забезпечення населення товарами впродовж звітного періоду відкрито 6 магазинів в населених пунктах Новий Калинів, Рудки, Гординя та 2 кіоски в селах Воютичі, Бісковичі. В с. Підгайчики відкрито аптеку, в м. Новий Калинів - майстерню по ремонту взуття та відділення «Нова пошта».

Житлово-комунальне господарство

Підприємства житлово-комунального господарства забезпечили надання необхідних обсягів послуг населенню та іншим споживачам. В даній сфері працює 93 чол., середньомісячна заробітна плата яких склала 1800 грн.

Негативним фактором є значна заборгованість населення за надані житлово-комунальні послуги. Незважаючи на зменшення заборгованості до початку року на 164,6 тис. грн., вона залишається ще значною - 703,6 тис. грн. .Найбільшу заборгованість має населення перед Новокалинівським житлово-комунальним підприємством – 393 тис. грн. Проте слід відзначити, що впродовж липня-вересня вона зменшилась на 90 тис. грн.

Житлово-комунальні підприємства району за звітний період спрацювали збитково і отримали 235,4 тис. грн. збитку, а саме Ралівське УЖКГ/1 (-61,4 тис. грн.), Новокалинівське ВУЖКГ (-144 тис. грн.), Рудківське ВУЖКГ (-30,0 тис. грн.).

Інвестиційна діяльність

Ключовим питанням розвитку регіональної економіки залишається залучення капітальних інвестицій у всі сфери господарського комплексу району. Проводяться роботи по будівництву, реконструкції об’єктів соціально-культурного призначення.

В звітному періоді введено в експлуатацію 52-х квартирний житловий будинок в с. Ралівка. Проведено капітальний ремонт даху житлового будинку в м. Новий Калинів. 

Проводяться роботи по будівництву дитячого садочка в м. Новий Калинів.

З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено 900 тис. грн. Плануються виконати роботи по 5-ти об’єктах, а саме:

- Реконструкція каналізаційних очисних споруд і системи каналізації в м. Рудки (430,0 тис. грн.);

- Будівництво каналізаційних мереж, каналізаційно-насосних станцій, очисних споруд в смт Дубляни (200,0 тис. грн.);

- Захист від підтоплення паводковими водами р. Чуківка в с.Чуква (79,0 тис. грн.);

- Захист від підтоплення паводковими водами р. Спринька сільгоспугідь та садиб в с. Монастирець (92,0 тис. грн.);

- Регулюючі та берегоукріплюючі роботи на р. Черхавка в с. Мала Озимина (99,0 тис. грн.).

Станом на 23 жовтня виділено кошти з ОФОНПС в сумі 479,2 тис. грн. для таких об’єктів:

- Реконструкція каналізаційних очисних споруд і системи каналізації в м. Рудки (291,6 тис. грн.);

- Будівництво каналізаційних мереж, каналізаційно-насосних станцій, очисних споруд в смт. Дубляни (100,0 тис. грн.);

- Захист від підтоплення паводковими водами р. Спринька сільгоспугідь та садиб в с. Монастирець (27,6 тис. грн.);

- Регулюючі та берегоукріплюючі роботи на р. Черхавка в с. Мала Озимина (60,0 тис. грн.).

Роботи розпочаті по 3-х об’єктах.

Відповідно до проекту «Екологічно чистий населений пункт» проводиться реконструкція липневої каналізації в м. Рудки, на яку з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено 60 тис. грн. Кошти обласним фондом профінансовані. Освоєно 18 тис. грн.

Район приймав участь в обласному конкурсі освітніх проектів. За результатами оцінювання 14 проектів виграли конкурс. Передбачається замінити на енергоощадні 196 вікон у 7 школах району, перекрити дах у Блажівській СЗШ, встановити енергоощадний котел у Баранівецькій школі. На розвиток мережі дитячих навчальних закладів спрямовано 5 проектів.

Відповідно до Програма ЄС/ПРООН проведено реконструкцію системи опалення з встановленням конденсаційних котлів в Луківському НВК.

В рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що фінансується Швейцарською Конфедерацію, облаштовано харчоблок у приміщенні дошкільного навчального закладу в с. Ралівка 

На капітальний та поточний ремонти доріг комунальної власності заплановано 3512,7 тис. грн., в тому числі за рахунок субвенції державного бюджету 2057,5 тис. грн., за рахунок коштів субвенції державного бюджету для обласного бюджету – 1455,2 тис. грн. Станом на 23 жовтня надійшло субвенції з державного бюджету в сумі 1560,7 тис. грн., профінансовано 1080,2 тис. грн., оплачено 766,0 тис. грн., кредиторська заборгованість склала 105,5 тис. грн. Надійшло субвенції з державного бюджету для обласного бюджету в сумі 1161,7 тис. грн., профінансовано 833,5 тис. грн., оплачено 655,7 тис. грн., кредиторська заборгованість склала 89,5 тис. грн.

Поряд з цим з обласного бюджету передбачено 141,0 тис. грн., профінансовано 141 тис. грн. Касові видатки склали 110 тис. грн. Повністю погашена кредиторська заборгованість в сумі 1013,4 тис. грн. за роботи, виконані у 2013 році. 

Проводяться роботи по виготовленню генеральних планів населених пунктів району. За звітний період використано 637,4 тис. грн. та зареєстрована заборгованість в сумі 110,1 тис. грн. 

Виготовляються генеральні плани сіл Бісковичі (70,3 тис. грн.), Городище (62,4 тис. грн.), Кульчиці (105,1 тис. грн.), Чуква (55,0 тис. грн.), Воютичі (30,0 тис. грн.), Підгайчики (50,0 тис. грн.), Ралівка (110,1 тис. грн. - заборгованість), смт. Дубляни (32,4 тис. грн.), міст Рудки (8,0 тис. грн.) та Новий Калинів (24,4 тис. грн.), план території Новосілкогостиннівської сільської ради (199,8 тис. грн.). Відповідно до Програми «Схема планування території Самбірського району на 2014-2015 роки» в бюджеті передбачено 44,0 тис. грн. Кошти ще не використовувались.

Бюджет

Районна державна адміністрація спрямовує свої зусилля на збільшення бюджетних надходжень і раціональне їх використання з урахуванням необхідності вирішення соціально важливих питань території. До Зведеного бюджету від підприємств району мобілізовано платежів на загальну суму 43286,0 тис. грн., що більше надходжень аналогічного періоду минулого року на 4057,8 тис. грн., або на 10,3 %. Протягом звітного періоду забезпечено приріст надходжень по податку на доходи фізичних осіб (+3771,7 тис. грн.), податку на додану вартість (+625,1 тис. грн.), платі за землю (+587,3 тис. грн.). Не вдалося досягнути рівня січня-вересня 2013 року по податку з власників транспортних засобів (-455,6 тис. грн.), платі за користування надрами (-946,9 тис. грн.). 

Поступлення до Державного бюджету зменшились на 476,7 тис. грн. і склали 15838,8 тис. грн. 

Дохідна частина бюджету району без врахування міжбюджетних трансфертів склала 24680,9 тис. грн. податків і неподаткових платежів, що більше відповідного показника 2013 року на 2446,0 тис. грн. Планові завдання 9-ми місяців виконані на 93,7 %, річні контрольні цифри Мінфіну - на 79,2 %. Невиконано план податку з доходів фізичних осіб (недопоступило 4153,2 тис. грн.), який у питомій вазі займає 70,2 %.

Аналізуючи виконання бюджетів місцевих рад слід відмітити, що із 38 органів місцевого самоврядування 28 виконали план наповнення дохідної частини бюджету. Районний бюджет виконано на 70,2 %. Великоозиминська сільська рада виконала бюджет лише на 38,5 %, Городищенська на 83,5 %. Проведена нарада із сільськими ради, що не виконали плану по доходах, запропоновано механізм виправлення ситуації.

Питома вага власних доходів у загальному обсязі дохідної частини бюджету району становить 9,5 %.

Заборгованість по податкових платежах станом на 01.10.2014 року склала 305,1 тис. грн. і до початку року збільшилась на 32,5 тис. грн. Основний борг допущено Новокалинівським ВУЖКГ (180,8 тис. грн.), ТзОВ «ДОК КЄДР» (51,4 тис. грн.), ТзОВ «Рудки-сервіс» (43,5 тис. грн.), ТзОВ «ВІА НАТУРА» (22,3 тис. грн.).

Фінансування видатків проводилося у межах затверджених асигнувань з першочерговим спрямуванням коштів на соціальні виплати, енергоносії, медикаменти та харчування з пропорційним розподілом між галузями. Видаткова частина бюджету за звітний період склала 249185,9 тис. грн. і збільшилась у порівнянні із відповідним періодом 2013 роком на 6074,6 тис. грн. Значна частина бюджетних асигнувань була спрямована на утримання соціальної сфери, зокрема видатки на освіту становили 68542,8 тис. грн. (27,5 % загальних видатків), охорону здоров’я – 48127,1 тис. грн. (19,3 %), соціальний захист –91099,5 тис. грн. (36,6 %), культуру – 9451,5 тис. грн. (3,8 %), державне управління – 9653,5 тис. грн. (3,9 %), інші видатки – 22311,5 тис. грн. (8,9 %). На заробітну плату з нарахуваннями було спрямовано 127465,3 тис. грн. (51,2 % всіх видатків бюджету).

В районі забезпечено стале функціонування мережі закладів соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, культури.

Соціальна політика

Станом на 1 жовтня 2014 року у районі проживало 15278 осіб, які мають право на пільги відповідно до діючого законодавства. На соціальне забезпечення спрямовано 91,1 млн. грн. або 36,6 % всіх видатків бюджету. 7656 сімей району отримують державні соціальні допомоги, 116 сімей користувались субсидіями на житлово-комунальні послуги, 281 особі виплачено кошти на придбання твердого палива.

Для оздоровлення ветеранів війни та інвалідів загального захворювання видано 27 санаторно-курортних путівок. В той же час на черзі на санаторно-курортне лікування перебуває 242 інваліди та ветерани війни.

Потребуючим видано 12 інвалідних колясок та 1 засіб реабілітації.

Надано статус «Ветеран праці» 65 особам, статус «Учасник війни» - 1 особі, статус «Інвалід війни» - 10 особам, статус «Член сім’ї померлого ветерана війни» - 11 особам.

В районі проживає 821 багатодітна сім’я, в яких виховується 2729 дітей. На обліку перебуває 1219 матерів-героїнь. У звітному періоді поточного року присвоєно звання матері-героїні 11 жінкам.

Своєчасно і в повному обсязі виплачені пенсії. В районі проживає 17,7 тисяч пенсіонерів (25,5 % населення району). Впродовж звітного періоду їм виплачено 206,5 млн. грн. Середній розмір пенсії становить 1296 грн. 

Збір по єдиному соціальному внеску за звітний період склав 32,5 млн. грн. Самозабезпеченість району власними коштами становить 15,7 %. 

Проблемним питанням є заборгованість по пенсійних внесках, яка станом на 1 жовтня 2014 року склала 423,7 тис. грн. Борг по єдиному соціальному внеску мають 52 платники – підприємці-фізичні особи (263,6 тис. грн.), СТзОВ «Чукв’янське» (94,3 тис. грн.).

Ринок праці

Станом на 01.10.2014 року на обліку в службі зайнятості перебувало 664 особи зі статусом безробітного. Впродовж звітного періоду працевлаштовано 911 осіб, професійне навчання проходили 269 осіб, у громадських роботах взяли участь 431 особа.

Працює робоча група по легалізації робочих місць. Проведено перевірку 35 підприємств.

На підприємствах, організаціях району створено 240 нових робочих місць (43,6 % до Програми зайнятості), в тому числі 35 - юридичними особами, 131 – фізичними особами з правом найму робочої сили, 74 – фізичними особами, які пройшли реєстрацію, як суб’єкти підприємницької діяльності. 

Заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах і в організаціях району станом на 23 жовтня 2014 року склала 114,6тис. грн. Заборгованість допущено філією «Самбірський райавтодор».

Середньомісячна заробітна плата по району склала 2276 грн., що складає 78,9 % обласного показника (2886 грн.). Найнижчий рівень заробітної плати ТДВ «Рудки – сервіс» (157 грн.), ТзОВ «Самбірська птахофабрика» (1137 грн.), ТзОВ «Браш» (1226 грн.), ТзОВ «АТП-14608» (1269 грн.). Заробітна плата у бюджетній сфері 2179 тис. грн.

Гуманітарна сфера

Освіта. Станом на перше вересня 2014 року навчанням охоплено 6974 учні, що на 64 учні менше, ніж у минулому навчальному році. У перший клас прийнято 767 учнів, що на 50 учнів більше, ніж у минулому навчальному році. Сформовано 511 класів-комплектів. Середня наповнюваність становить 13,65 учня на клас. 

На розвиток освітньої галузі було спрямовано 68,5 млн. грн., що на 4,9 млн. грн. менше відповідного показника минулого року. 

Проводилась підготовка до нового навчального року, вживалися заходи щодо створення відповідних умов щодо покращення навчального процесу дітей. Закуплено 60 комплектів парт на суму 43,2 тис. грн., комп’ютерну техніку на суму 84 тис. грн. Відремонтовано центральне опалення в 3-х школах району, проведено ремонт фасаду П’яновицької школи, виконано роботи по водопостачанню та водовідведенню у Воютицькому дошкільному навчальному закладі, у Лановицькій СЗШ, облаштовано внутрішню вбиральню в Купновицькій СЗШ тощо.

В системі дошкільного виховання працює 7 дошкільних закладів та 8 навчально-виховних комплексів, в яких виховується 1448 дітей. На базі загальноосвітніх шкіл відкрито короткотривалі дошкільні групи для охоплення освітою дітей п’ятирічного віку. Продовжується будівництво дитячого садочка в м. Новий Калинів на 115 місць. Виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію раніше закритих дитячих установ в селах Кульчиці, Підгайчики, Хлопчиці. Вивчається питання щодо повернення будівлі дитячого садочка в с. Чуква. В рамках обласної програми освітніх проектів передбачається відкриття ще 5-ти навчально-виховних комплексів в селах Вощанці, Чуква, Верхівці, П’яновичі, Бісковичі.

За січень-вересень 2014 року оздоровленням та відпочинком було охоплено 360 дітей, в тому числі в СТОК «Прикарпаття» в с. Сприня оздоровлено 269 дітей, 91 дитина оздоровилась в таборах всеукраїнського та обласного рівнів.

Важливу роль в оздоровленні і вихованні підростаючого покоління відіграє його фізичне виховання. Впродовж звітного періоду проведено ряд спортивно-масових заходів: чемпіонат району з футболу, турніри з настільного тенісу, шашок. Вихованці ДЮСШ взяли участь у чемпіонаті Європи з гірського бігу, що відбувся в липні у Франції, у змаганнях з легкої атлетики в Польщі (вересень), у ряді обласних та всеукраїнських змагань. В липні в м. Рудки відбулася обласна спартакіада «Краще спортивне село Львівщини», де район зайняв ІІ місце.

В районі реалізовується програма соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 1 жовтня 2014 року під контролем знаходиться 67 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них 16 дітей-сиріт. Впродовж звітного періоду на первинний облік поставлено 9 дітей.

На сьогоднішній день в центрі уваги залишається робота закладів охорони здоров’я. Бюджет охорони здоров’я за 9-ть місяців 2014 року склав 48,1 млн. грн. 

В районі розроблена Програма розвитку охорони здоров’я Самбірщини до 2016 року. В рамках реалізації програми з першого липня поточного року на базі ФАПу с. Сприня відкрито лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Це вже 11-та амбулаторія в районі.

В рамках державної програми закупівель медичного автотранспорту Самбірщина отримала 4 карети швидкої медичної допомоги.

Стан розвитку галузі охорони здоров'я відіграє велику роль у наданні якісної медичної допомоги, що в свою чергу дає можливість збільшити народжуваність, знизити смертність, захворюваність та інвалідність населення, особливо в працездатному віці, а відповідно, і покращить демографічну ситуацію в районі.

При аналізі демографічних показників прослідковується зниження чисельності населення на 97 чол., в тому числі за рахунок природного скорочення – на 66 чол., міграційного – на 31 чол. За січень – серпень поточного року в районі народилося 571 дитина та померло 637 осіб. 

Культура. Робота галузі культури спрямовувалась на задоволення культурно-інформаційних потреб населення. Було проведено районний фестиваль зимового фольклору «Ой радуйся земле», тематичні заходи, присвячені героям Крут, заходи до 200-ліття народження Тараса Шевченка, до 28-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Відбулося святкування 25-річчя відкриття філіалу музичної школи в смт. Дубляни. В м. Рудки проводилося свято Героїв, в рамках якого відкрито меморіальні таблиці Героям Небесної сотні. Проводились заходи до Дня Конституції, Дня Незалежності.

Після капітального ремонту відкрито Народний дім в с. Бережниця. Проведені поточні ремонти народних домів в селах Роздільне, Канафости, Сусолів, Острів, Рогізне, Кружики, Луки. Проводиться реконструкція Народного дому в с. Воютичі (роботи проводяться за кошти місцевого бюджету).

Проаналізувавши підсумки соціально-економічного розвитку району за дев’ять місяців 2014 року, слід зазначити, що поряд із позитивними досягненнями є моменти, які потребують постійної підвищеної уваги зі сторони керівників всіх рівнів управління. Це – наповнення дохідної частини бюджету, суттєве підвищення рівня оплати праці, подолання тіньової зайнятості, створення умов для залучення інвестицій. 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 177 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua