Самбірська

районна державна адміністрація

Атмосферне повітря

Для Самбірського району характерні два види забруднення атмосфери – від стаціонарних джерел забруднення (підприємства та котельні) і від пересувних джерел (автотранспорт). Протягом 2013 року в атмосферу району надійшло 0,608 тис. тонн забруднюючих речовин від стаціонарних джерел забруднення, що на 12,4 % менше, ніж у 2012 році. Щільність викидів забруднюючих речовин у розрахунку на 1 кв. км становила 0,7 тонни (по області – 5,6 тонни), у розрахунку на 1 особу – 8,8 тонн (по області 47,8 тонн).

 

Активізація транскордонного співробітництва привела до збільшення потоків транспорту. Основними токсичними інгредієнтами, якими забруднюється повітря, є оксид вуглецю, діоксиду азоту, неметалеві леткі органічні сполуки. З метою покращення стану атмосферного повітря проходить перехід автомашин на газове паливо. В районі працюють 2 АГНС.

Водні ресурси

В трьох населених пунктах району (м. Рудки, м. Новий Калинів, с. Ралівка) є централізована система водовідведення. В м. Рудки проводиться реконструкція каналізаційних очисних споруд і систем каналізації (кошторисна вартість 5911,6 тис. грн.), будівельна готовність складає 82,9 %. У 2013 році залучено кошти з державного та обласного фондів охорони навколишнього середовища і місцевого бюджету в сумі 2,9 млн. грн. Роботи плануються завершити у 2014 році.

З метою зниження негативного впливу на навколишнє середовище в районі розроблені 3 інвестиційні проекти: «Будівництво каналізаційних мереж, каналізаційно-насосних станцій, очисних споруд в смт. Дубляни» (кошторисна вартість 37238,5 тис. грн.), «Будівництво водовідведення житлового району вулиць Поповича-Гоголя в с. Ралівка» (кошторисна вартість 2917,9 тис. грн.), «Капітальний ремонт каналізації в с. Викоти» (кошторисна вартість 373,3 тис. грн.). 

Рудківська міська рада перемогла в обласному конкурсі «Екологічно чистий населений пункт» із проектом «Поточний ремонт ливневої каналізації в м. Рудки».

Потребують реконструкції водозабір, станція знезалізнення питної води та очисні споруди в м. Новий Калинів. Питна вода за фізико-хімічними показниками (загальна мінералізація, жорсткість, залізо, фтор) не відповідає вимогам ГОСТу 2874-82 «Вода питтєва». 

В останні роки екологічна ситуація району характеризується високими ризиками надзвичайних ситуацій, пов’язаних з руйнівною дією паводків, що загрожує безпеці проживання населення

При високих повенях відбувається часткове затоплення та підтоплення низько розташованих забудованих територій у долинах річок Дністер, Стрв’яж. Найбільш затопленими є села Кружики, Луки, Ралівка, Калинів, Корналовичі, Задністря, Бісковичі.

Для здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на захист населених пунктів від підтоплення та затоплення повеневими водами, необхідно завершити будівництво протиповеневої дамби на р. Дністер в с. Кружики.

Розроблена проектно-кошторисна документація на проведення заходів щодо відновлення і підтримання гідрологічного режиму р. Крем’янка в с. Бережниця.

У 2013 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведені роботи по захисту від підтоплення паводковими водами р. Дністер с. Чайковичі.

У червні 2014 року завершено проект «Акумуляція паводкового стоку на правобережній заплаві р. Дністер в с. Чайковичі» вартістю 75,5 млн. грн.

В населених пунктах району проводиться очистка русел річок і потоків, прибережних смуг.

У 2014 році плануються провести роботи по захисту від підтоплення паводковими водами в селах Чуква, Монастирець, Мала Озимина

Рішенням сесії районної ради від 06.04.2011 № 76 затверджена Програма поетапного виготовлення проектів по встановленню і винесенню в натуру прибережних захисних смуг річок і потоків Самбірського району на 2011-2015 роки та прогноз до 2020 року. В районному бюджеті 2014 року передбачено 15,0 тис. грн.

Надра району

Землі району багаті на керамзитові глини, природний газ, торф, гравійно-пісчані суміші, глини для виробництва будівельної цегли. Природний газ – це основний вид корисних копалин, які визначають специфіку району. Основні родовища – Садковицьке, Пинянське, Залужанське, Майницьке. Біля с. Блажів та Воля Блажівська відкрито родовища нафти. 

Проблемним питанням є відсутність заводу по видобутку гравію.

Відходи

Одним із потенційних джерел забруднення довкілля є розміщення твердих побутових відходів. Централізованим збором і вивозом побутових відходів охоплені 3 населені пункти: м. Рудки, м. Новий Калинів, с. Ралівка. Також 8 сільських рад мають заключні угоди на вивіз сміття із ПП «Еко Захід Груп» (м. Дрогобич). 

На сьогоднішній день на території району існує 49 сміттєзвалищ твердих побутових відходів. 

Актуальним залишається питання придбання нових сміттєвозів.

Природно-заповідний фонд

Загальна площа території району становить 93374 га, в тому числі територія природно-заповідного фонду – 270,06 га, що складає 0,3 % від загальної площі району. На території району розміщені наступні природоохоронні об’єкти: Рудківський державний дендрологічний парк загальнодержавного значення, державне заповідне урочище місцевого значення Корналовичі, ландшафтний заказник Кошів, Чайковицький гідрологічний заказник, пам’ятка природи – «Торфове болото» (с. Никловичі), відслонення (м. Рудки), віковий дуб в с. Чайковичі, ботанічна пам’ятка місцевого значення дуб Тараса Бульби-Боровця в с. Сприня, пам’ятка садово-паркового мистецтва в с. Корналовичі. 

У 2012 році районною державною адміністрацією ініційовано створення Національного природного парку «Дністерський». В районі працює робоча група з цього питання, проводиться робота щодо визначення меж природного парку «Дністерський». Інститутом екології Карпат Національної академії наук України проведено науково-дослідну роботу «Вибір територій, перспективних для створення ПП «Дністерський», на основі комплексної оцінки природничих, історико-культурних та рекреаційних цінностей». Розроблено карту експлікації земель, що пропонуються для включення до НПП «Дністерський» в межах Самбірського району. 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 163 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua