Самбірська

районна державна адміністрація

Парламент прийняв зміни до земельного законодавства

У Верховній Раді України прийнято за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання два законопроєкти.

Перший – від 5 серпня 2022 року. Він пропонує відновити проведення земельних аукціонів з продажу права оренди на комунальні землі сільськогосподарського призначення, проведення яких було зупинено на підставі ЗУ № 2145-IX.

Згідно з цим законопроєктом, чинна спрощена система оформлення права на земельні ділянки с/г призначення має застосовуватися у період дії воєнного стану лише тоді, коли Державний земельний кадастр не функціонує протягом 30 робочих днів. Окрім цього врегульовується питання внесення до Державного земельного кадастру відомостей про якісні характеристики угідь, заходи щодо охорони земель і ґрунтів.

«Станом на сьогодні передача в оренду земельних ділянок с/г призначення комунальної власності здійснюється без земельних торгів, а передаються в оренду розпорядниками на строк до одного року. В цілому громади нашої області передали в оренду більш як 10,7 тис. га», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Другий законопроєкт – від 7 липня 2022 року. Він передбачає скасувати перевірку відповідності набувача земельної ділянки с/г призначення в межах ринку землі вимогам, визначеним ЗКУ при набутті у власність земельних ділянок: для ведення садівництва площею, що не перевищує 0,25 га, і для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, розташованих в межах населених пунктів.  Також пропонується встановити, що площа земельних ділянок с/г призначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується до загальної площі земельних ділянок лише того з подружжя (колишнього з подружжя), за ким зареєстровано право власності.

З 1 липня минулого року на Львівщині продали 1639 приватних земель для ведення ОСГ на площу понад 1200 гектарів та 163 ділянок під садівництво, площею близько 15 гектарів. При цьому середня вартість гектара ОСГ становить 650 тис. грн, а для ведення садівництва – понад 850 тис. грн.

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 103 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua