Самбірська

районна державна адміністрація

5 років реформі малої приватизації: від першого аукціону до 14 млрд гривень  у бюджети - YouTube

П’ять років тому в Україні запустили реформу, що стала однією з ключових для сфери економіки держави – приватизація державного або комунального майна через електронну торгову систему Prozorro.Продажі.

Це кардинально змінило підхід до продажу об’єктів малої приватизації – перевело його на прозорі та відкриті онлайн-аукціони, встановило єдині правила реалізації державних та комунальних об’єктів, дозволило кожному позмагатися за них чесно й відкрито.

Від початку реформи малої приватизації через систему Прозорро.Продажі на Львівщині оголошено 1 800 аукціонів, більш ніж 700 з яких були успішні, при цьому до бюджетів надійшло понад 3 млрд гривень. За право придбати державне або комунальне майно позмагалися більш як 2 тисячі учасників, а приватизаційні торги оголосили 52 організатори. Найдорожчими активами з продажу були:

  • окреме майно Державної установи «Львівська виправна колонія (№48)» – 377,5 млн гривень; 
  • державний пакет акцій розміром 100 % статутного капіталу АТ «Львівський ювелірний завод» – 185,4 млн гривень;
  • окреме майно Сторонибабського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» – 142 млн гривень.

З початком повномасштабного вторгнення приватизація держмайна була призупинена на 6 місяців. У серпні 2022 року парламент відновив продаж державного майна за новими правилами, які дозволяють швидше проводити торги після їхнього оголошення та передають об’єкт лише після повної сплати його вартості. 

Головною метою реформи приватизації є прозорий, швидкий та ефективний продаж активів державної та комунальної власності з високим рівнем громадського контролю та запобіганням проявів корупції.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 159 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua