Самбірська

районна державна адміністрація

Понад 3 тисячі днів війни докорінно змінили життя кожного з нас. Багато громадян, серед яких декларанти та члени їхніх сімей, стали на захист своєї держави. На жаль, є ті, хто віддав своє життя у боротьбі з агресором. 

Як декларувати грошову допомогу, виплачену членам сім’ї загиблих під час дії воєнного стану?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» сім’ям загиблих або померлих внаслідок поранення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських під час дії воєнного стану надається одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн грн, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів.

Така допомога виплачується, як правило, поетапно (щомісяця) частинами і є доходом, який підлягає відображенню в декларації. Ці відомості слід відобразити в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, а у полі «Вид доходу» потрібно обрати позначку «Інше» і зазначити «Одноразова грошова допомога сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців».

У декларації за звітний період необхідно вказувати ту частину грошової допомоги, яка була отримана декларантом та/або членами його сім’ї у відповідному звітному періоді. 

Відомості про інші частини грошової допомоги, виплачені у наступних звітних періодах, декларуються у деклараціях за наступні звітні періоди.

Зазначимо, що якщо розмір частини грошової допомоги, отриманої службовою особою, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, або яка обіймає посаду, пов’язану з високим рівнем корупційних ризиків, перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, то про такі суттєві зміни в майновому стані також слід повідомити НАЗК. 

У 2022 році розмір 50 ПМ складав 124 050 грн, у 2023 році – 134 200 грн.

Відповіді на інші питання про декларування можна знайти у Базі знань НАЗК.

Нагадаємо, через воєнний стан подання декларацій за 2021 та 2022 роки поки що добровільне. Але відновлення обов’язкового електронного декларування та повноважень НАЗК з перевірки декларацій є однією з умов МВФ щодо надання фінансування Україні.

Важливо! Ознайомтеся з роз’ясненням поки є така можливість, оскільки відповідно до законопроекту №9534 про відновлення декларування, у разі його прийняття, НАЗК припиняє надання розʼяснень щодо правил декларування. 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 189 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua