Так, потрібно.
Це ж правило стосується й зазначення відомостей про чоловіків, які знаходяться на фронті.
Нагадаємо, кохані вважаються членами сім’ї декларанта, якщо:
-
Офіційно одружені станом на останній день звітного періоду - незалежно від того чи проживає подружжя разом протягом року, що передує року поданню декларації.
-
Особи станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року поданню декларації:
-
спільно проживали;
-
були пов’язані спільним побутом;
-
мали взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних). У тому числі особи, які спільно проживали із декларантом, але не перебували в офіційному шлюбі.
Водночас попри те, що однією з умов, щоби вважати вашого обранця/обраницю членом сім’ї в розумінні закону «Про запобігання корупції», є спільне проживання, воно не є визначальною ознакою фактичних шлюбних відносин.
Тривале проживання чоловіка та жінки окремо у зв’язку з особливостями їхньої професійної діяльності (наприклад, у зв’язку з відрядженням, проходженням військової служби), навчанням, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми не може свідчити про припинення фактичних шлюбних відносин або про їх відсутність. Це стосується і тривалого проживання окремо через повномасштабне вторгнення рф (наприклад, виїзд одного з подружжя, дітей до іншого міста чи закордон, участь члена сім’ї декларанта у захисті України від військової агресії тощо).