Самбірська

районна державна адміністрація

На зображенні може бути: постер та текст
 
1️⃣. ЧИ ПОТРІБНО ДЕКЛАРУВАТИ ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО, ЯКЕ СУБ’ЄКТУ ДЕКЛАРУВАННЯ ЗАПРОПОНУВАЛИ ЯК ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІЙ ОСОБІ?
Якщо суб’єкт декларування проживав там упродовж половини звітного періоду або станом на останній день звітного періоду, то таке житло варто декларувати в розділі «Об’єкти нерухомості». Якщо за рік кількість місць проживання змінювалася і користування одним житлом не тривало понад півроку, то варто декларувати лише об’єкт нерухомості, де суб’єкт декларування проживав станом на 31 грудня 2022 року (для декларацій за 2022 рік).
Важливо розрізняти право власності та право користування. У першому випадку (власність) житло вказується, лише, якщо станом на останній день звітного періоду залишається у вашій власності. У другому (право користування, оренда) майно декларується, якщо суб’єкт декларування проживав в ньому понад половину звітного періоду (більше 183 днів) чи станом на останній день звітного періоду.
Якщо суб’єкту декларування тимчасово переїхав до своєї родини (батьків чи сестер та братів) та проживав з родичами протягом більше ніж 183 днів або станом на 31 грудня, то слід звернути увагу, що такі родичі можуть бути членами сім’ї для цілей декларування і відомості про них можуть підлягати відображенню в декларації за умови, що суб’єкт декларування був пов’язаний з ними спільним побутом та мав взаємні права та обов’язки (крім випадків, коли взаємні права та обов’язки не мали характеру сімейних).
 
2️⃣. ЯК ЗАЗНАЧАТИ В ДЕКЛАРАЦІЇ ЖИТЛО ЗА КОРДОНОМ, ЯКЕ ЗНАХОДИТЬСЯ В КОРИСТУВАННІ?
Чинне законодавство не містить особливостей щодо декларування житла закордоном, яким суб’єкти декларування / члени їхніх сімей користувалися після початку повномасштабного вторгнення.
Тому для декларування житла закордоном продовжують діяти загальні правила.
 
3️⃣. ЯК ДЕКЛАРУВАТИ ЗНИЩЕНЕ ТА ПОШКОДЖЕНЕ МАЙНО ПІД ЧАС ВІЙНИ?
Якщо будинок знищили, то відомості про такий об’єкт підлягають відображенню в розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації до моменту виключення відомостей про нього із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Аналогічний підхід застосовується до транспортних засобів: до зняття з обліку знищеного транспортного засобу відомості про нього відображаються у розділі 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» декларації.
У разі знищення об’єкта незавершеного будівництва або цінного рухомого майна (крім транспортних засобів) відомості про таке майно не підлягають декларуванню.
Водночас слід враховувати, що в щорічній декларації (з будь-якою позначкою), декларації кандидата на посаду за 2021 рік зазначаються відомості про право власності на об’єкти декларування станом на 31 грудня 2021 року (тобто до початку повномасштабного вторгнення та знищення окупантами майна українців).
_______________________________________________
❓ Діліться в коментарях питаннями та складнощами, з якими ви стикалися при заповненні декларацій.
_______________________________________________
📑 Відповіді на інші питання щодо декларування ви можете знайти в зручному для вас форматі:

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 85 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua