Самбірська

районна державна адміністрація

May be an image of текст
Будь-які подарунки, вартість яких перевищує 5 прожиткових мінімумів (для декларації за 2020 рік 5 ПМ = 10 510 грн), потрібно вказати у вашій декларації.
Доходи (в тому числі у вигляді грошової допомоги на лікування) слід вказувати не залежно від їхнього розміру.
Інколи один подарунок дарують від декількох осіб одночасно. Схожа ситуація може бути й зі збором грошей на лікування.
👇Розповідаємо, як правильно задекларувати такий дохід:
✅Якщо вклад (частку) кожної особи в колективний подарунок або матеріальну допомогу встановити неможливо, то відомості про подарунок (за умови перевищення порогу для декларування в 5 ПМ) або матеріальну допомогу, обумовлену певною подією (наприклад, збір коштів на лікування), отримані суб’єктом декларування/членом його сім’ї від декількох осіб (групи осіб), зазначаються у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації як один об’єкт декларування. Слід також вказати його вид, вартість (сукупний розмір), а також усіх осіб, які є джерелами цього доходу (тобто подарували подарунок, надали матеріальну допомогу тощо).
✅Якщо частка конкретної особи у загальній сумі переданих коштів відома, відомості про дохід від цієї особи підлягають декларуванню окремо (із зазначенням суми та джерела доходу). Інша частина від загальної суми переданих коштів підлягає декларуванню як один об’єкт. Тобто у розділі 11 декларації потрібно вказати 2 об’єкти: один – від особи, розмір внеску якої відомий, та інший - частина від загальної суми, яка залишилася;
✅При перерахуванні коштів на банківський рахунок (незалежно від суми кожної з транзакцій) відомості про кожну суму, отриману з різних джерел (від різних осіб), потрібно декларувати окремо.
🔗Докладніше про те, як декларувати доходи, можна прочитати за посиланням: https://bit.ly/38p70QX.

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua