Відбулося засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика.
«Сьогоднішнє засідання відбувається за планом, проте нічний обстріл змінив наші пріоритети у питаннях, які винесли на порядок денний.
Більше ніж 500 тисяч абонентів на Львівщині залишилися без електроенергії, і наразі наші енергетики працюють над стабілізацією ситуації. Ми щиро сподіваємося, що найближчим часом кількість точок обліку без електропостачання, яких наразі 467, суттєво зменшиться.
Ця цифра включає не лише аварійні відключення внаслідок обстрілів, але й планові погодинні відключення, які застосовуються в нашій області. Щоб підтримати жителів Львівщини в умовах енергетичної нестабільності, ми розгортаємо пункти незламності на базі комунальних закладів.
Ці пункти працюватимуть у цілодобовому режимі або згідно з графіком об’єкта, залежно від його функцій. Йдеться про заклади соціального захисту, освіти та охорони здоров’я. При цьому ми робимо все, щоб розгортання таких пунктів не перешкоджало основній діяльності закладів.
Ми вдячні енергетикам за їхню невтомну роботу і закликаємо жителів Львівщини зберігати спокій та дбати про свою безпеку», – наголосив Андрій Годик.
Нагадаємо: Понад пів тисячі абонентів на Львівщині залишились без світла
Під час засідання розглянули нагальні питання, пов’язані із забезпеченням реагування на грип, ГРВІ та інші інфекційні захворювання, що мають міжнародне значення.
Заступниця генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, лікар-епідеміолог Марія Озірковська зазначила, що у Львівській області щотижнево проводять епіднагляд за розповсюдженням гострих респіраторних вірусних інфекцій.
Рівень захворюваності на ГРВІ в області не перевищує епідемічного порогу. Основний пік захворюваності на грип очікується з січня по березень, тож зараз є найкращий час для проведення вакцинації.
Захворюваність на COVID-19, яка тепер віднесена до групи ГРВІ, також залишається актуальною, особливо для людей із супутніми хворобами. З початку року зареєстрували 29 летальних випадків.
Затвердили також два комплексні плани заходів:
«Сьогоднішні виклики вимагають від нас активної підготовки та ефективного реагування. Закликаємо жителів області уважно ставитися до свого здоров’я, дотримуватися рекомендацій лікарів та своєчасно вакцинуватися, щоб убезпечити себе і своїх близьких», – підкреслила заступниця директора центру.
До теми: В області за тиждень виявили понад 9,8 тисяч хворих на грип та ГРВІ
Про результати комплексної перевірки Державної служби з надзвичайних ситуацій України з питань ЦЗ та діяльності аварійних служб по територіальних громадах розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.
З 23 вересня по 4 жовтня комісія ДСНС України провела комплексну перевірку з питань цивільного захисту, зокрема був оцінений стан виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Львівської області в органах місцевого самоврядування, і визначили наявні недоліки в організації роботи.
Перевірка здійснювалася відносно: Львівської ОВА, Львівської, Стрийської, Дрогобицької, Яворівської, Червоноградської, Золочівської районних військових адміністрацій, а також Львівської, Стрийської, Дрогобицької, Яворівської, Червоноградської та Золочівської територіальних громад та створених ними органів управління цивільного захисту і координаційних органів, підпорядкованих їм сил і засобів цивільного захисту.
За результатами перевірки визначили, що вимоги законів у сфері цивільного захисту у Львівській області в основному виконано. Разом із цим перевіркою виявлено ряд суттєвих порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, які потребують невідкладного усунення.
Одним із основних завдань є визначення, які рішення територіальні громади повинні ухвалити для покращення ситуації в сфері цивільного захисту. Планують проаналізувати типові порушення та виклики на рівні всіх громад, щоб виявити слабкі місця в роботі й усунути їх у найближчий час.
«Рівень роботи з цивільного захисту в громадах визначатиме, як ми можемо забезпечити безпеку для кожного жителя області. Ми продовжимо роботу з перевірки й удосконалення заходів, щоб бути готовими до будь-яких викликів», – зазначив Ігор Туз.