Через дефіцит потужності в енергосистемі, під час повітряної тривоги, яку оголосили на Львівщині о 23:42 4 липня, електромеханічні сирени спрацювали не в усіх населених пунктах нашої області, бо для нормальної роботи така сирена потребує живлення.
Як повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, забезпечувати кожну сирену генератором надто затратно – через вартість генераторів та необхідність додаткового встановлення автоматів запровадження резерву.
«Усіх цих викликів можна уникнути, якщо використовувати електронні сирени, які мають резервне електроживлення, що дозволяє їм працювати попри будь-які відключення.
Наполегливо рекомендуємо тим громадам області, які цього ще не зробили, придбати для безпеки людей саме такі сирени. Щоб допомогти громадам вирішити цю проблему фінансово, Львівська ОДА ще з 2021 року дофінансовує закупівлю електронних сирен з обласного бюджету. Робимо це в межах програми «Безпечна Львівщина»», - зауважив очільник області.
За ініціативи ЛОДА та завдяки співфінансуванню з обласного бюджету, громади області у 2022-2023 роках змогли встановити 143 електронні сирени, а від початку цього року на території Львівщини додатково обладнали 21 блок оповіщення. Найбільше електронних сирен є у Яворівському, Стрийському та Львівському районах. Дякую керівництву громад за належне ставлення до безпеки життя тих, хто живе у зоні вашої відповідальності.
Хто і куди має звертатися, щоб забезпечити громаду електронними сиренами?
«Нагадаю, згідно з чинним законодавством, питання оповіщення покладається на голів громад. Львівська ОВА і надалі буде допомагати вирішувати цю проблему, але це пряма функція місцевого самоврядування. Прошу людей у громадах нашої області включитися у процес і пересвідчитися, чи усвідомлюють голови ваших громад, що вирішити проблему оповіщення – критично важливо», - наголосив Макс