Самбірська

районна державна адміністрація

Стартап проєкт з розробки безпілотника для доставки та спостереження «Besomar 3310»

Конкурс інноваційних стартап-проєктів у симбіозі із краудфандинговим підходом вперше реалізовує департамент економічної політики Львівської обласної військової адміністрації у межах Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку.

У зв’язку із широкомасштабною збройною агресією росії проти України та з урахуванням військових потреб області в межах затвердженого Конкурсною радою тематичного напряму стартап-проєктів «Військове та/або подвійне призначення» на конкурс подали 7 проєктних заявок від п’яти фізичних осіб підприємців та двох товариств з обмеженою відповідальністю на суму співфінансування з обласного бюджету 1 348,75 тис грн.

Серед них: уніфіковані вставки для систем скидання FPV дронів, наземні дрони, безпілотні авіаційні комплекси доставки та спостереження, дрони камікадзе тощо.

«З огляду на те, що часові рамки реалізації стартап-проєктів є обмеженими, члени конкурсної ради вирішили виділити кошти співфінансування для реалізації стартап-проєкту, який уже має наявні локальні складові для виготовлення прототипу та буде переданий для потреб 125 ОБрТрО військової бригади Львівщини. Це проєкт розробки безпілотного авіаційного комплексу доставки та спостереження Besomar загальною вартістю 599 998,70 тис грн, з яких 50% проєкт залучає шляхом краундфандингу, решту співфінансовує ОДА», - зазначив директор департаменту Степан Куйбіда.

Як поінформували у департаменті аерокомплекс здатний провести спостереження та відеофіксацію на віддалі 30 км та з безпечної висоти 800 м. А також доставити вантаж до 2 кг у потрібну точку в радіусі 30 км, в автоматичному режимі або під керівництвом пілота, з поверненням. 

Комплекс доставки «Besomar 3310» складається з 3-х літаків. Літаки можуть виконувати задачу як по GPS координатах, так і в ручному режимі. Дрон має високі аеродинамічні характеристики, що дозволяє йому планувати на великі відстані при вимкненому двигуні і забезпечує високу безпеку та стабільність апарата в нештатних ситуаціях.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 162 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua