Самбірська

районна державна адміністрація

На зображенні може бути: текст
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей. Хвороба уражає центральну нервову систему з ознаками поліоенцефаломіеліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю.
Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини, однак, основним джерелом вірусу сказу є руда лисиця.
Напружена епізоотична ситуація в Україні та зокрема у Львівській області щодо сказу потребує дієвих заходів з профілактики і боротьби з даним захворюванням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону серед диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини та опрацьовані методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. Вакцина для пероральної імунізації проти сказу:
✔️створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні;
✔️не викликає захворювання у молодих тварин;
✔️не виділяє вакцинний вірус зі слиною;
✔️безпечна для інших видів тварин;
✔️безпечна для людини і природного середовища;
✔️стабільна в польових умовах.
На виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2023 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 10.03.2023 за No 1, та наказу рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній державній (військовій) адміністрації від 20.07.2023 за No2 та наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 29.08.2023 за No634, Самбірське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області інформує, що на території Самбірського району 13.09. 2023 року буде проводитися пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Вакцинацією буде охоплено територію 450 тис. км2. Дану вакцину розповсюджуватимуть методом наземного розподілу.
Мінімальна щільність принад складає 25 доз/кв.км.
Розповсюдження пероральної вакцини не проводиться на територіях, які підпадають під заборону – наземного розподілу населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто й залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.
Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині –
желеподібна капсула з вакциною проти сказу.
Інформуючи про початок пероральної вакцинації, Головне управління Держпродспоживслужби має на меті попередити населення й уникнути можливих непорозумінь. Шановні мешканці Самбірщини, коли ви побачите приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, не варто хвилюватись – це здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин.
Наполегливозвертаємось до мешканців району з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати до рук, а залишати привабливими для тварин.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Своєчасне щеплення Вашої тварини проти сказу врятує Вас та Вашого улюбленця від небезпечного захворювання.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 28 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua