Самбірська

районна державна адміністрація

Павло Вишебаба

Новий герой проєкту #Українською_Здолаємо на NTA командир відділення 68-ї бригади ЗСУ, 37-річний поет і музикант Павло Вишебаба.

До 30 років Павло спілкувався російською мовою. Тепер каже: ніщо так не дратує, аніж коли повертаєшся з фронту і чуєш, як тил «надихається» російськомовною «культурою».

Він також наголосив, що важливо переходити на українську мову.

«Революція Гідності, яка відбулася в 2013-14 роках, якраз була про гідність. Мені здається, просто це складова гідності – не спілкуватися мовою окупанта, колонізатора. Не забуваємо, що це імперія і ми переживаємо зараз такий постколоніальний синдром, коли намагаємося вирватися з-під впливу імперії. Це дуже тяжко, особливо, коли ціле життя у нас був «великий мір». Принаймні на Донеччині це було в різній мірі у різних регіонах. Ми всі читали всю їхню класику. Наприклад, який перечитав всього Пушкіна, Достоєвського, Толстого і далі по списку. Тобто це було нормою: жити в одному культурному полі. І коли ти це усвідомлюєш, що це колоніальний вплив, і маєш власну гідність, що наш народ має вирватись з цього впливу – це питання свободи, внутрішньої свободи, твоєї культурної свободи», - зазначив Павло Вишебаба.

Повну версію інтерв'ю можна переглянути у відео нижче.

Довідково:

Новий телевізійний проєкт #УКРАЇНСЬКОЮ_ЗДОЛАЄМО стартував нещодавно у межах Комплексної програми посилення державотворчої консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки, яку у Львівській ОВА затвердили у лютому цього року.

Проєкт реалізовують департамент комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА і телеканал «НТА».

Формат проєкту передбачає 10 коротких інтерв’ю з відомими людьми, які перейшли на українську після повномасштабного вторгнення чи раніше; які можуть бути авторитетом; чия історія буде цікавою і переконливою для людей, які ще не перейшли на українську мову спілкування.

Гостями попередніх інтерв'ю були кандидатка філологічних наук, видавчиня, блогерка, авторка книжок Юлія Сливка, тревел-блогерка Ірина Журавель та популяризатор української мови Андрій Шимановський.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 126 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua