Самбірська

районна державна адміністрація

Дахові СЕС (1)

НКРЕКП визначила такою, що втратила чинність постанову №396 від 26 квітня 2022 року, яка передбачала на час війни часткові розрахунки за вироблену домашніми генеруючими установками електроенергію.

Постанова НКРЕКП від 30 січня №153 набирає чинності з 1 лютого 2023 року. Вона визначає алгоритм погашення боргів перед власниками СЕС.

Метою прийнятих змін є забезпечення розвитку розподіленої генерації, захисту інтересів власників приватних домогосподарств, в яких встановлені генеруючі установки, збалансування інтересів учасників роздрібного ринку електричної енергії.

НЕК «Укренерго» повинне забезпечити постачальникам повну оплату компенсації різниці в тарифах, яка виникла у 2022 році.

Також проведуть моніторинг забезпечення розрахунків і вжиття всіх необхідних заходів, аби був дотриманий затверджений алгоритм.

Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства Львівської ОВА у Львівській області впродовж 2022 року встановили 385 дахових сонячних станцій у приватних домогосподарствах, загальною потужністю 10,46 МВт. У порівнянні з 2021 роком кількість встановлених дахових сонячних електростанцій зросла на 20%.

Станом на 1 січня 2023 року 2303 сонячні електростанції працюють у приватних домогосподарствах області, загальна  потужність яких складає 56,62 МВт.

Вироблену генеруючими установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають  в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. 

У департаменті нагадують про доцільність встановлення сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах, адже вони дають можливість:

-забезпечувати потреби домогосподарств та громад в електроенергії;

-зменшувати залежність від імпорту традиційних енергоресурсів;

-заощаджувати на рахунках за електроенергію;

-бути автономними;

-стимулювати роботу вітчизняного бізнесу у суміжних галузях;

-підвищувати якість та стабільність постачання електроенергії.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 301 гість та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua