Самбірська

районна державна адміністрація

USAID Засідання Комітету 10

У Львові відбулося засідання, на якому сформували бачення, як має розвиватися Львівщина, враховуючи умови воєнного часу.

Сьогодні, 24 січня, у Львові експерти, науковці, голови територіальних громад, представники структурних підрозділів Львівської ОВА зустрілися на розширеному засіданні Керівного комітету з актуалізації Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років та розробки Плану заходів з її реалізації у 2024-2027 роках для того, щоб обговорити основні напрями подальшої актуалізації Стратегії.

Експертну підтримку у цьому процесі надає організація «USAID» у межах свого проєкту «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). У результаті співпраці передбачається залучити понад 55 представників експертного середовища.

Серед учасників засідання, зокрема, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собкокерівник Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Олександр Волошинський.

Сьогодні структурні підрозділи облдержадміністрації і USAID, керівництво і представники облради, місцевих громад, експерти, науковці, усі учасники засідання мали завдання сформувати бачення, як розвиватиметься Львівщина надалі, враховуючи умови воєнного часу – наголосив заступник начальника Львівської ОВА з питань бюджету, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту, освіти, соціального захисту населення та служби у справах дітей Іван Собко.

«З одного боку бачимо, що бюджетна політика на центральному рівні максимально мобілізована на допомогу армії, і це найосновніше. З іншого боку, наповнення місцевих бюджетів зараз зросло, і, не зважаючи на їхнє перевиконання, громади на місцях повинні продовжувати формувати ефективну мережу бюджетних закладів.

Ефективний менеджмент передбачає реальне виконання, а не відкладання на потім, делегованих державою, органом місцевого самоврядування чи власником конкретних функцій. Це має бути відображено в основному стратегічному документі Львівської області. Ми повинні розуміти, скільки області потрібно лікарень, закладів профтехосвіти, музичних та мистецьких шкіл тощо, виходячи з потреб економіки. Маємо розуміти, скільки в нас земель сільськогосподарського призначення, лісів, територій природно-заповідного фонду. Стратегія – це знати максимально все і ефективно та раціонально використовувати економічні, культурні й інші ресурси.

Війна робить нас сильнішими і перемога буде за нами. На жаль, у час, в який живемо, ми відчуваємо багато болю і страждань, але багато викликів ми вже подолали і ще подолаємо, тому що наша сила – в єдності і ми це демонструємо зброєю, волонтерською допомогою, позицією», – зазначив Іван Собко.

Проєкт актуалізованої Стратегії та Плану заходів з її реалізації планують розробити до вересня цього року. Очікувані результати розробки цих документів, серед іншого:

  •     демографічний і економічний прогнози та сценарії розвитку Львівщини;
  •     соціально-економічний аналіз тенденцій та основних проблем розвитку територій і галузей (секторів) економіки, оцінку природноресурсного, виробничого, трудового, наукового, фінансового та інноваційного потенціалу області;
  •     проведене дослідження оточення в розрізі галузей (опитування населення, бізнесу, науковців, медиків, освітян, діячів культури).

Як зазначив керівник Львівського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Олександр Волошинський, саме у розробці стратегій та інших планувальних документів Проєкт вбачає основу інституційного розвитку спроможності громад, адже ці документи слугуватимуть підґрунтям для їхньої післявоєнної відбудови та економічного зростання.

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» працює з сімома областями України, але найбільше – зі Львівщиною, з якої починаються всі ініціативи, які потім поширюються на інші області. Напрацювання оновленої Стратегії області також починається з Львівської області і здобутий досвід ми будемо поширювати на інші наші партнерські регіони України.

Від Проєкту ми можемо гарантувати свою підтримку і надання експертної допомоги щодо стратегічного розвитку громад. Цього року ми вирішили розпочати цей процес для семи громад на Львівщині. Також працюємо з просторовим плануванням для партнерських громад, а надалі допоможемо розпочати цей процес усім громадам.

Окрім того, спільно з нашими партнерами займаємося підготовкою програм економічного розвитку, а також інвестиційних паспортів. І ми можемо ділитися прикладами, які вже є, у тому числі на Львівщині.

Ми представимо також результати досліджень впливу ВПО та релокованого бізнесу на розвиток громади і життя місцевих жителів.

Важливим напрацюванням у напрямі актуалізації Стратегії є Аналітичний портал Львівщини, який USAID розробила спільно з Львівською ОВА. Портал дає можливість оцінити певні галузі, території. Це особливо цінно при актуалізації Стратегії – розуміти, як розвиваються сусідні території, як розвивається область загалом, які є тенденції. Сподіваюся, що цей наш шлях буде успішним», –  додав Олександр Волошинський.

Як зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОВА, необхідність актуалізації Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 років постала у зв’язку зі змінами адміністративно-територіального устрою, адже у 2020 році Кабінет Міністрів України визначив нові адміністративні центри та затвердив території 73 територіальних громад Львівщини.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 136 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua