Самбірська

районна державна адміністрація

За останні 9 місяців на Львівщині народилося понад 11 тисяч діток

Головний позаштатний спеціаліст ДОЗ Львівської ОВА з акушерства та гінекології Михайло Степанчак повідомив, що демографічні показники протягом останніх десяти років погіршуються, а народжуваність зменшилася на 30%.

«За 9 місяців цього року на Львівщині народилося 11,5 тисяч діток – це на тисячу дітей менше ніж за попередній рік. Така тенденція, на жаль, зберігається. Внутрішньо переміщені жінки народили 1700 дітей по області, з них 20 новонароджених є двійнятами», – зазначив Михайло Степанчак.

Директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська поінформувала, що протягом 9-ти місяців у закладі народилося понад 3,5 тисячі діток.

«Важливим є те, що ми працюємо 24/7 та надаємо допомогу кожній жінці, яка звертається у наш центр. Також за 9 місяців у стінах закладу народилося 115 двієнь та чотири трійні. Жінки з числа ВПО народили близько тисячі діток. Усі пацієнти, які звертаються до нас, отримують усю необхідну допомогу як медичну, так і психологічну. Психологічна підтримка є не менш важливою, адже багато жінок покинули домівки і вимушено проживають на Львівщині. Тому ми усім колективом робимо усе необхідне, щоб кожна з жінок отримала максимально комфортні та безпечні умови у стінах нашого закладу», – сказала Марія Малачинська.

Також Михайло Степанчак розповів про реформування медичної галузі.

«Ми зараз перебуваємо у часі активного реформування медичної галузі, тому основними завданнями, які стоять перед департаментом охорони здоров'я, є створення сучасних центрів надання другого рівня медичної допомоги вагітним, породіллям та новонародженим дітям, у яких надаватимуть весь пакет допомоги. Упродовж 2023 року розроблятимуть нову стратегію та плани для того, щоб кожна новонароджена дитина змогла якісно та швидко отримати всю необхідну допомогу», – повідомив він.  

Марія Малачинська також поінформувала про оновлений перелік послуг, який надає перинатальний центр.

«Для передчасно народжених дітей ми відкрили відділення медичної реабілітації. Там працюють  педіатр, хірург, офтальмолог, реабілітолог, ерготерапевт та усі суміжні спеціалісти. Під час повномасштабної війни ми відкрили кабінет діагностики патологій грудних залоз. В одному кабінеті кожна жінка може пройти як мамографічне обстеження, так і ультразвук молочних залоз. Минулого місяця ми відкрили регіональний центр неонатологічного скринінгу, де кожна новонароджена дитина безкоштовно має можливість обстежитися на наявність 21 генетичної патології. До цього подібні послуги були платними та надавалися виключно у приватних закладах. Ми забезпечуємо обстеження для 7-ми областей України. Станом на сьогодні провели понад 4 тисячі обстежень зразків плям крові і кожна мама, яка надала згоду на проведення такого обстеження власній дитині, отримує опісля результат», – зазначила директорка Львівського перинатального центру. 

Михайло Степанчак  також поінформував щодо статистики народження діток із вродженими вадами.

«Найчастіше народжуються діти з вадами центральної нервової та серцево-судинної систем. Такі патології є, як правило, генетичними, а також впливають якість життя та екологія. Важливо планувати вагітність та правильно підходити до репродуктивного здоров'я. Тому важливо ще зі шкільних парт пояснювати дітям важливість своєчасних обстежень у лікарів. Хорошим прикладом цьому є проєкт департаменту охорони здоров'я Львівської ОВА, громадської організації «Українська медична студентська асоціація» (УМС) та профкому студентів Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького «Почуй лікаря», який дуже активно розвивається. У ньому задіяні як студенти, так і лікарі-інтерни, які проводять потужну агітаційну кампанію для зосередження уваги закорема на репродуктивному здоров'ї населення», – резюмував він. 

До слова, якщо ви хочете запросити волонтера проєкту «Почуй лікаря» з лекцією у свою школу, реєструйтеся тут. Якщо ви готові стати волонтером проєкту, заповняйте форму за посиланням.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 237 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua