Самбірська

районна державна адміністрація

Донецька Область

ЗСУ почали звільнення тимчасово окупованих територій. Росіяни намагаються закріпитися на ТОТ як мілітарними, так і немілітарними засобами.

Йдеться про створення окупаційних адміністрацій, проведенням паспортизації, референдумів. На цьому наголошує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Також росіяни практикують створення живого щита, організовуючи офлайн навчання в школах, величезні черги з автомобілів на блокпостах, розміщуючи військову техніку й особовий склад біля житлових будинків.

Тут йдеться не про використання «живого щита» окремими підрозділами російської армії. Це про державну політику рф на українських ТОТ.

 Росіяни використовують цивільне населення на ТОТ як «живий щит» для прикриття своєї військової техніки та особового складу. 

«Живий щит» – це штатний елемент тактики російської армії: так було в Чечні, в Грузії, в Сирії. Так відбувається зараз і в Україні. Але тут вражають масштаби. росіяни ініціювали офлайн-навчання в школах на ТОТ, навмисно створюють черги із сотень цивільних авто на блокпостах.

Слід зазначити, що це не просто рішення командирів підрозділів. Це державна політика, це політика воєнно-політичного керівництва рф. Масштаб, повне усвідомлення та спланованість дій у використанні цивільного населення як живого щита роблять воєнними злочинцями не тільки командирів на місцях, а й всю вертикаль військового керівництва рф.

Окупанти не випускають людей з ТОТ. Їм потрібно більше людей (особливо жінок та дітей) для живого щита. Просто, цинічно та дуже жорстоко.

«Закликаємо людей виїжджати з ТОТ.  Розуміємо, що це непросто, треба знаходити шляхи та можливості. Але залишатися ризиковано. Бо росіяни, рано чи пізно, так чи інакше, використають мешканців як «живий щит». Отже, не заважайте ЗСУ працювати, виїжджайте з ТОТ, не дайте використати себе як «живий щит». Закликаємо людей на ТОТ не дозволяти дітям навчатися офлайн, це небезпечно. Навчальні заклади в офлайн-режимі – це яскравий «живий щит»», – підкреслюють у Мінінтеграції. 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 144 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua