Самбірська

районна державна адміністрація

Наукова конференція «Пам'ять Бабиного Яру і Голокосту: наукові та суспільно- політичні виміри»

У конференції брав участь кандидат історичних наук, співробітник Держархіву Львівщини Володимир Зілінський.

В Українському Історичному Журналі опублікували матеріали міжнародної наукової конференції «Пам'ять Бабиного Яру і Голокосту: наукові та суспільно- політичні виміри», яку організували до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру).

У конференції взяв участь старший зберігач фондів відділу забезпечення зберігання документів, кандидат історичних наук Володимир Зілінський. Він виступав у ролі дискутанта в секції «Витоки геноциду та історія України у ХХ ст.». В цій же секції робили доповіді Віталій Нахманович (Музей міста Києва), Норман Наймарк (Стенфордський університет), Олег Бажан (Інститут історії України НАН України).

Володимир Зілінський, характеризуючи трагічні події Голокосту, зазначає, що чи не основною ознакою національних держав у XIX-му столітті була бюрократизація, яка зробила можливою дистанцію між вбивцями і між жертвами

«І це те, що ми побачили на прикладі Адольфа Айхмана, який на судовому процесі казав, що робив звичайну роботу і мав справу лише з цифрами, а своїх жертв не бачив у вічі. Звичайно, що були ті, які робили це на місці. Але також була велика кількість бюрократів, котрі сиділи за столом і давали розпорядження про вбивство - вони такі самі вбивці», – пояснює науковець.

Конференція відбулася ще 23-24 вересня 2021 року, матеріали конференції за яким ви можете ознайомитися були опубліковані недавно. Організатори заходу: український інститут національної пам'яті (УІНП), Інститут Історії України НАНУ, Київський національний університет імені Тараса Григоровича Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту.

З текстом усіх виступів можна ознайомитись за посиланням внизу.

http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/184597

Довідково:

«Український історичний журнал» - науковий часопис, орган Інституту історії України та Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України. Виходить у Києві з липня 1957, розповсюджується у більш ніж 70 країнах світу і входить до науковометричної бази «Web of Science».

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 298 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua