Самбірська

районна державна адміністрація

Оренда сільськогосподарських земель

З моменту відкриття ринку землі, а саме з 1 липня торік, Львівщина вкотре підтверджує статус однієї з найдорожчих областей України за вартістю земельних часток (паїв). Зокрема, середня вартість гектара паю зросла на 20 %.

Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.

«Якщо говорити про кількісні показники, то в області продано 797 земельні паї, площею 1049 га. При цьому, середня вартість 1 гектару становить понад 78 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні більш як в 1,7 раза та поступається лише Київській області», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Найбільше транзакцій з землею проведено у Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях, а найменше – Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

«Слід зазначити, що законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,6 раза», – підкреслила Тетяна Гетьман.

Загалом на території Львівщини, з моменту скасування мораторію на відчуження земель здійснили 3230 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу – 2,76 тис. га.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 47 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua