Самбірська

районна державна адміністрація

На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенніУ нинішній час для багатьох, а особливо людей, які через постійні обстріли та бомбардування були змушені покинути свої домівки, єдиним засобом для існування стали виплати по лінії соцзахисту. Як це все виглядає на практиці? – запитала у начальниці управління соціального захисту населення Самбірської військової адміністрації Ольги Добрянської.
За її словами, функції управління соціального захисту населення районної військової ад-міністрації від початку повномасштабної війни не зміни-лися: як призначали всі види соціальних допомог, так і призначають. Але заяв управління не приймає. Прийом громадян ведеться в об’єднаних громадах.
Зараз в пріоритеті вирішення питань внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні спостерігається велика їх міграція. Вони то знімаються, то знову стають на облік. Загалом цих осіб на наших теренах налічується понад 12 тисяч. Правда, не всі вони отримують виплати, тому, що є неокуповані території – це Київська, Житомирська, Вінницька, Полтавська області і паралельно всім, хто звідти прибув і де не ведуться бойові дії, не виплачується допомога, як внутрішньо переміщеним особам відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №332. Однак, при народженні дитини одноразова допомога передбачена. Навіть, якщо за попереднім місцем проживання малозабезпеченій людині припинено виплату коштів, то у нас ті, хто звідти вибув, можуть її поновити. Ці громадяни подають заяву у відділ соціального захисту, де проживають. Лише після цього вона надходить у Самбірську РВА, де призначають ту чи іншу виплату.
Звернення йдуть лише від громад. Тож жителі сюди звертаються передусім щодо виплат соціальних допомог.
- Варто зазначити: хто отримував субсидії у 2021 році –їх отримуватиме і в 2022. Все відбувається в автоматичному режимі. Якщо субсидію було попередньо призначено, то її мали б отримувати і в подальшому. Хіба що надійдуть нові зміни, – наголосила начальниця управління Ольга Добрянська.
- Чи ведеться облік поранених бійців? – запитала в неї. Це здійснюють військкомати. Вони і виплачують кошти. Діє, наприклад, комплексна програма, кошти по якій виплачу-
ються виключно з обласного бюджету. Але це відбувається знову ж таки через об’єднані громади. Заявники, пільговики, поранені повинні звертатися виключно на рівень місцевого самоврядування. Формується заява і подається у Львівську обласну військову адміністрацію, яка і фінансує дані програми.
Дуже складно було у час, коли в наш район почали масово прибувати внутрішньо переміщені особи, які тікали від війни. Довелось виходити на роботу й у вихідні дні. Бувало, о 5 годині ранку вже приступали до виконання професійних обов’язків і так до завершення доби, лише, щоб призначити одноразову допомогу усім прибулим. Проте виникла проблема, бо окремі люди почали реєструватися в "Дії". Пішла "накладка", оскільки зареєструвалися у згаданій системі, і в управлінні, тож стався збій. Це зумовило додаткову роботу. Але з іншого боку, для декого реєстрація в "Дії" стала вирішенням таким чином проблеми, бо не всі мали змогу приїхати та особисто подати заяву.
- Варто зазначити: розселенням внутрішньо переміщених осіб займалися виключно об’єднані громади. Найбільше таких людей прийняла Старосамбірщина. На початку на терени району прибуло 22 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Зараз їх залишилося понад 12 тисяч. Решта емігрувало.
Як додала Ольга Добрян-ська, управління не курує виплат, на які зареєструвалося багато людей, по лінії ООН, Червоного Хреста. Цим займаються об’єднані громади. У Фейсбуці розмістили інформацію щодо реєстрації, щоб люди зверталися для призначення допомоги, але жодного відношення до цього не мають.
За попередніми даними, заяву можна було подати до 31 липня. Право на цю допомогу мали пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї і сім’ї, де виховуються діти-інваліди, а також внутрішньо переміщені особи.
Найбільше чого хочеться, – наголосила моя співрозмов-ниця, – аби кожна людина відповідально виконувала свою роботу. Воюють не лише наші солдати на фронті, але й ми, якщо добросовісно працюємо.
Її побажання: усім мирного неба і віри: перемога буде за нами.
*** Багато дітей по лінії управління соцзахисту їдуть на оздоровлення за кордон – у Польщу, Францію і Хорватію. У Польщу у табори на два тижні вже відправлено двох дітей (вікова категорія – 9-13 років). Десятеро дітей, віком 13-15 років, поїде у Францію (відпочинок – з 5 по 19 серпня) та ще троє – у Хорватію (коли саме в останню із названих країн – наразі невідомо). Загалом
17 дітей повинні оздоровитися у найближчому часі. Категорія тих, хто може цим скориста-тися, – діти внутрішньо переміщених осіб та учасників бо-йових дій.
Марія ПУКІЙ.
Інтерв’ю начальника соціального захисту населення Самбірської РВА Ольги Добрянської
 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 65 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua