Самбірська

районна державна адміністрація

ЛОВА

Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представниками  Федеральної Асоціації Центрів Допомоги для біженців, які потерпіли внаслідок війни та тортур BAfF, AMCHA-Німеччина та БФ «РОКАДА».

Усі вони мають значний досвід у наданні допомоги людям, які постраждали від війни та насильства, тим, хто вижив після Голокосту.

Сторони проговорили можливі напрямки співпраці. Зокрема, йдеться про підтримку роботи консультаційно-координаційних центрів для ВПО, які створюють в області.

Як розповів Максим Козицький сьогодні на Львівщині мешкає майже 250 тисяч внутрішньо-переміщених осіб, які знайшли тут прихисток, за неофіційними даними – їх понад 400 тисяч. Внаслідок воєнних дій кількість евакуйованих не зменшується, щодня на Львівський вокзал прибувають евакуаційні потяги. Упродовж останнього часу левова частка евакуйованих – люди літнього віку, які приїжджають без родичів та піклувальників та потребують особливого догляду. Пізніше ці люди знаходять прихисток в районах Львівщини.

Як зазначила голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун переселенці майже ніколи самостійно не звертаються за психологічною допомогою, необхідність у такій стає зрозумілою вже в процесі спілкування. Сьогодні професійно таку допомогу надають у Львові, проте її потребують у кожному куточку Львівщини.

Відтак, для того, щоб могти належним чином допомагати переміщеним особам в області створюють консультаційно-координаційні центри для ВПО. Такі центри запрацюють при районних військово-цивільних адміністраціях Львівщини. У Львівському районі попередньо вони діятимуть у трьох громадах.

Галина Бордун наголосила, що в консультаційно-координаційних центрах обов’язково мають працювати висококваліфіковані спеціалісти. А це своєю чергою потребує відповідного навчання та фінансування.

Відтак, учасники зустрічі обговорили потенційну співпрацю у напрямку нетворкінгу, матеріального забезпечення, тренування та навчання фахівців тощо.

Нагадаємо, що консультативно-координаційні центри виконуватимуть такі завдання:

-          надання юридичного супроводу;

-          психологічна підтримка;

-          майданчик комунікації та об'єднання послуг від грантових програм та інших послуг в громадах;

-          організація зустрічей з різними середовищами для вирішення питань ВПО;

-          впровадження стандарту комунікації в територіальних громадах Львівщини.

Що стосується  юридичного супроводу, то тут консультуватимуть з питань виготовлення документів, втрати майна та поширених питань отримання допомоги.

Послуги з психологічної підтримки надаватимуть як у форматі індивідуального супроводу, так і групової роботи. Передбачать також психологічний супровід ВПО в місцях тимчасового проживання на Львівщині.

Наразі формують графіки того, як партнери центрів надаватимуть допомогу.

Усіх, хто має можливість і бажання допомогти вирішувати важливі питання для ВПО, запрошують доєднатися до роботи консультаційно-координаційних центрів.

Для цього потрібно заповнити два посилання:

1) Загальна інформація про послуги для ВПО

On-line каталог

2) Анкета для делегованих від вас юристів, психологів в центри при РА ЛОДА. 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 55 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua