Самбірська

районна державна адміністрація

Фото пресслужби ЛОВА

Під очільництвом заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка відбулась зустріч з керівництвом громад та представниками закладів культури Самбірського району.

Це вже п’ята зустріч, спрямована на підтримку галузі культури в межах воєнного стану.

«Попри війну, українська культура не повинна занепадати, адже вона є важливим чинником нашої Перемоги. Для її розвитку необхідно, щоб заклади культури продовжували ефективно працювати. Зараз близько 85% громад Львівщини перевиконали план доходів бюджетів, тож важливо, аби ці кошти були використані на повну. Тут йдеться і про облаштування укриттів в закладах культури, і про створення при громадах центрів надання культурних послуг. У цьому плані варто звернути увагу також на гідну оплату праці працівників закладів культури», – зазначив Іван Собко.

Окрім проведення мистецьких заходів, мережа культурних закладів Львівщини долучається до допомоги внутрішньо переміщеним особам. На базі багатьох народних домів були утворені гуманітарні штаби. З огляду на нові виклики, приміщення закладів можуть слугувати тимчасовим прихистком для переселених людей.

«Чималий відсоток внутрішньо переміщених осіб проживають зараз в освітніх закладах області, однак ми розуміємо, що до початку навчального року нам потрібно напрацювати альтернативні варіанти їх розселення. У період початку опалювального сезону на Львівщині може збільшитись кількість евакуацій з тимчасово окупованих територій, а відповідно до цього може виникнути додаткова потреба поселили людей. Тому закликаємо керівників громад та керівників закладів культури усіх районів визначити місця, на базі яких можна було б тимчасово розмістити ВПО. Обласна адміністрація готова дофінансувати реконструкцію чи переоблаштування відповідних приміщень», – наголосив заступник.

Під час наради йшлося також про внесення до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України об’єкти, які б могли продемонструвати на державному рівні багату й різноманітну культуру Львівщини. Громади закликають скласти притаманні тому чи іншому району області об’єкти, аби подати їх на розгляд Міністерства культури та інформаційної політики України.

Окремо зосередились на функціонуванні при громадах бібліотек. Як розповіли учасники наради, потреба є в наповненні бібліотечних фондів українським літературним продуктом та популяризації читання серед населення.

«Кожен на місці повинен розуміти, якою повинна бути бібліотека в громаді. Той формат, який існував буквально 5 років тому повинен трансформуватися. Ми чудово розуміємо, що закрити заклад – це не вихід. З розвитком цифрових технологій рівень відвідування бібліотек суттєво знизився. Тому закликаємо напрацювати власні ідеї, яким чином популяризувати читання, особливо серед молоді. Наприклад, можна організувати різні інтерактивні заходи за участі дітей», – зауважила заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

Своєю чергою заклади культури області поділись своїм досвідом роботи у час воєнного стану, організації різноманітних заходів, в тому числі на підтримку Збройних Сил України, а також готовності до опалювального сезону 2022/2023 року.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 341 гість та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua