Самбірська

районна державна адміністрація

Фото: пресслужба Львівської ОВА

Сьогодні, 4 серпня, відбулась зустріч психологів та юристів, керівників різноманітних фондів та відповідальних осіб районних військових адміністраціях Львівської області. Долучились до заходу 160 учасників: онлайн та наживо. 

Мета – координація фахівців для подальшої роботи при консультаційно-координаційних центрах у районах Львівщини для переселенців та осіб, які потребують допомоги.

Нагадаємо, що такі центри запрацюють у кожному районі області з ініціативи Львівської ОВА. Тут будуть фахово надавати як юридичну, так і психологічну допомогу ВПО. Разом з тим, у таких центрах людям допомагатимуть вирішити питання, які стосуються пенсійного забезпечення та соціальних виплат.

До слова, у Львівському районі попередньо вони діятимуть у Перемишлянах, Кам’янці-Бузькій та Городку.

«Від громадських організацій ми часто чуємо, що бракує чіткої комунікації в самих громадах, аби ефективніше допомагати ВПО. Консультативно-координаційні центри повинні стати повноцінним майданчиком для підтримки людей. Тут фахівці консультуватимуть додатково: як виготовити документ, що робити у разі втрати майна та  відповідатимуть на інші поширені запитання, які стосуються отримання допомоги. Передбачаємо також психологічний супровід ВПО – як у форматі індивідуальних зустрічей, так і групової роботи», – розповіла голова робочої групи Медико-психосоціальної підтримки та радниця очільника області Галина Бордун.

Під час заходу зосередили увагу на юридичному супроводі переселенців. Таку підтримку центрам готові надавати спеціалісти Офісу підтримки родин військовослужбовців.

«За два місяці нашої роботи до нас звернулись близько 500 людей. Проблематика звернень різна, але найчастіше просять допомогти у розшуку безвісти зниклих, отримати інформацію про полонених військовослужбовців. Ми також допомагаємо отримати правовий статус людині, повідомляємо їй про соціальні гарантії та доступні виплати, пенсійне забезпечення. При районах вкрай необхідні центри, де б люди змогли отримати повну підтримку з цих питань і ми радо комунікуватимемо з кожним», – розповів адвокат Ярослав Жукровський.

У сфері соціального захисту населення фахівці центрів при РВА консультуватимуть щодо доступних державних програм та програм підтримки ВПО у Львівській області.

«На теренах Львівщини офіційно зараз проживають близько 245 тисяч переселенців. Одним з напрямів обласної підтримки ВПО є надання часткової компенсації установам та закладам усіх форм власності за тимчасовий прихисток таких людей. Сума компенсації за кожен день проживання становить 30 гривень. На ці потреби з обласного бюджету уже нарахували 2 млн гривень», – зазначила начальниця управління соціального обслуговування департаменту соцзахисту Львівської ОВА Тетяна Медвідь.

Таким чином державні органи висловили готовність всебічно підтримувати фахівців центрів вирішувати найчастіші питання, з якими звертаються ВПО. 

Представники грантових програм, які бажають долучитися до створення консультаційно-координаційних центрів при РВА можуть залишити свою анкету за посиланням

Канал не знайдено

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 325 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua