Самбірська

районна державна адміністрація

З 6-го по 13-те квітня відзначається Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я. 7-го квітня світова спільнота відзначає День здоров’я. Саме в цей день у 1948 р. була створена Всесвітня організація охорони здоров’я. Про це під час брифінгу повідомила директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.

Вона наголосила, що питання здоров’я сьогодні є важливим як ніколи. В період поширення коронавірусу важливо пам’ятати і про профілактику неінфекційних захворювань та спостереження за хронічними захворюваннями.

«Сьогодні я б хотіла наголосити на побічній шкоді від коронавірусної інфекції. Згідно з аналітичними даними минулого року, маємо зниження рівня багатьох захворювань. Але це не свідчить про зниження рівня захворюваності, це свідчить про зменшення саме  фіксації захворювань. Спостерігається зниження захворюваності на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, неінфекційні захворювання. Прогнозуємо, що в кінці року буде дуже багато нових випадків занедбаних хронічних захворювань, що спровокує ще більше навантаження на систему охорони здоров’я. Тому сьогодні, в перший день Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, закликаю всіх нас дотримуватися здорового способу життя для того, щоб ми мали можливість працювати і бути здоровими надалі», - зауважила Мар’яна Служинська. 

До неінфекційних захворювань, зокрема, відносять :

  • Серцево-судинні
  • Онкологічні
  • Хронічні респіраторні (астма та ін.)
  • Цукровий діабет
  • Психічні розлади.

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua