Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу Амброзія полинолиста - небезпечний  карантинний  бурян.

Амброзія полинолиста - надзвичайно небезпечний бур'ян  обмежено  поширений  на  території України.. Засмічує всі польові культури (особливо просапні і ярі зернові), овочеві, плодові, виноград, пасовища, зарості чагарників. Вона щільно росте на узбіччях   залізничних, автомобільних, ґрунтових   доріг, берегах зрошувальних каналів, ставків і рік та інших необроблюваних землях.

Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина з родини айстрових (складноцвітих), за зовнішнім виглядом нагадує полин звичайний. Вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, листки довжиною 4–15 см. Верхній бік листової пластинки темно-зелений, нижній - сірий, опушений. Перші  сходи  появляються   за середньодобовії  температури 8-10  гр. 

Цвітіння починається з кінця липня і продовжується до вересня. Утворюючи велику наземну масу і кориневу систему вона сильно пригнічує культурні рослини, за сприятливих умов рослини можуть бути заввишки 2-2,5м. Утворює 30-40тис. несправжніх плодів, насіння зберігає схожість від 10 до 40 років. Насіння поширюється вітром, водою, з насіннєвим матеріалом, будівельними матеріалами (щебенем, піском), транспортними засобами, тощо. Тварини її не  вживають через великий  вміст  в  ній гірких  ефірних  масел.

Амброзія шкідлива і для людей, особливо дітей та людей похилого віку. Її пилок є сильним алергеном і може викликати алергічне захворювання - амброзійний полиноз. Симптомами захворювання є різко виражений алергічний риніт, кон”юктивіт, різні форми бронхіальної астми, кропивниця. Захворювання супроводжується різким ослабленням організму, що може призвести до втрати працездатності хворого.

На території  Самбірського району амброзія  полинолиста  обмежено  поширена на  території  таких  підприємств:   Самбірська  дистанція  колії - 0,7га  з.д.станція Самбір -1,5га,   На  даних  підприємствах в 2018 році проведено боротьбу механічмим методом, а саме скошуванням, а поодинові рослини вимикувались з подальшим знищенням — спалюванням. В наступному році необхідно забезпечити  посилений  контроль за  виконанням заходів з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму  амброзії полинолистій.

Важливе значення мають карантинні заходи - ретельна перевірка насіннєвого матеріалу, особливо культур пізніх строків збирання: люцерни, конопель, суданської трави, гречки та ін.

Забороняється використовувати посівний матеріал, засмічений насінням карантинних бур'янів, а також перевозити насінне зерно без попереднього очищення. Машини і знаряддя, що використовувались при збиранні урожаю з ділянок, засмічених карантинними бур'янами, необхідно очистити і продезинфікувати, а потім вже використовувати для інших робіт.   

Для запобігання занесенню насіння з гноєм та іншими органічними добривами грубі корми слід використовувати в запареному вигляді, зернові відходи - розмелювати з  помолом часток  не  більше  1мм. або запарювати, і використовувати чисту від насіння бур'янів підстилку. В період  вегетації  проводити  обстеження на виявлення амброзії  полинолистої.

При виявленні карантинного буряну - амброзії полинолистої повідомляйте Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській обл. за адресою м.Самбір  вул. Сагайдачного, 2  тел.  6-06-38

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 91 гість та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua