
15 лютого 1989 року завершився вивід радянських військ із Афганістану. З 620 тисяч радянських військовослужбовців-учасників Афганської війни 1979—1989 рр. 150 тисяч (24,19% загальної кількості) становили громадяни України. Упродовж війни загинуло 2572 українців (17,09% всіх втрат).
Удвічі більше українських ветеранів Афганістану померли в післявоєнний час від хвороб і наслідків бойових поранень.
Усі вони виконали військовий обов’язок, проявили велику мужність і відвагу. Схилімо голови перед їхньою пам’яттю…