У зв’язку із виявленням у с.Кульчиці захворювання лисиці на сказ 20 жовтня 2017 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Самбірській районній державній адміністрації.
З метою локалізації вогнища захворювання та забезпечення заходів щодо посилення контролю з 5 листопада 2017 року оголошено карантин, який триватиме 2 місяці.
Слід зазначити, що під час засідання комісії було затверджено «Заходи щодо профілактики та ліквідації захворювання на сказ тварин в с.Кульчиці Самбірського району Львівської області». Вирішено забезпечити проведення спеціалістами державних установ ветеринарної медицини клінічного огляду, карантинування тварин та епізоотичного розслідування кожного випадку підозри на сказ або покусів людей, вакцинацію всього наявного поголів’я ВРХ, ДРХ, коней, собак та котів у неблагополучному щодо сказу населеному пункті с.Кульчиці. Також наголошено на важливості проведення роз’яснювальної роботи серед населення про небезпеку захворювання тварин та людей на сказ та необхідність проведення вакцинації собак та котів.
На сьогодні сказ залишається однією з важливих проблем охорони здоров’я і ветеринарії. Його епідеміологічна значимість визначається абсолютною летальністю, широким розповсюдженням, прямим зв’язком з захворюваннями серед тварин та наданням спеціалізованої антирабічної допомоги населенню.
Сказ займає десяте місце серед причин смерті людей (по значимості) в структурі інфекційних хвороб. Щорічно в світі гинуть від сказу 55 тисяч людей і більше 10 млн. отримують антирабічне щеплення.