«Підготовка житлово-комунального господарства та об’єктів бюджетної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/18 року почалось зразу після завершення опалювального сезону 2016/17 року», - зазначила начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфраструктури А. Войтович на засіданні колегії Самбірської районної державної адміністрації 5 жовтня 2017 року.
Зведені планові заходи по підготовці житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери знаходяться на постійному контролі у відділі житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації і два рази на місяць інформація про їх виконання подається в департамент житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації.
Підготовка житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період виконується згідно з планом.
Плановими обсягами робіт передбачається підготовити 45 котелень, в тому числі:
2 од. — комунальних (м. Рудки, м. Новий Калинів);
2 од. — охорони здоров’я (с. Сіде, м. Рудки);
16 од. — відділу освіти;
25 од. – об’єднаних територіальних громад.
За інформацією керівників житлово-комунальних господарств та бюджетних установ всі котельні готові до роботи в осінньо-зимовий період.
Усі 64 школи району підготовлено до опалювального сезону, з них:
26 шкіл відділу освіти та 38 шкіл об’єднаних територіальних громад, 7 дитячих садочках (5 – сільських рад та 2 - об’єднаних територіальних громад). Приміщення лікарень (с. Сіде та м. Рудки) та амбулаторії району готові до опалювального сезону.
При підготовці котелень житлово-комунальних господарств, охорони здоров’я проведено повірку газових лічильників та коректорів газу, ревізію газового обладнання, курси перепідготовки операторів котелень та відповідальних за газове господарство (відділом освіти також проведено). По восьми котельнях відділу освіти не проведено повірку газових лічильників та коректорів газу.
Котельні житлово-комунальних господарств (м. Новий Калинів, м. Рудки) готові до роботи в опалювальний період.
На опалювальний сезон необхідно заготовити 690 т вугілля, закуплено 172 т, що становить 25 % (відділ освіти - при потребі 147т, укладено угоду на закупівлю 85 т вугілля та на залишку 27т вугілля, об’єднаними територіальними громадами, при потребі 493т, закуплено 145 т вугілля). Відділом освіти виставлено в «Прозоро» паливні дрова в кількості 260 куб. м (39 куб. м на залишку). Об’єднаними територіальними громадами заготовлено дров 187 куб. м.
Зі слів А.Войтович, проведено комплексну підготовку багатоквартирних житлових будинків району до опалювального сезону в кількості 102 одиниць. Новокалинівським ВУЖКГ в м. Новий Калинів проведено капітальний ремонт 2 покрівель та проводиться капремонт ще однієї покрівлі житлового будинку, частково відремонтовано м’яку покрівлю на 7 житлових будинках, проведено промивку опалювальної системи в 19-ти багатоквартирних житлових будинках, проведено часткову заміну труб тепло- та водопостачання в будинках, заміну запірної арматури. Ралівським УЖКГ/1 проведено заміну 2 вікон, каналізаційних труб в будинках та шиферної покрівлі.
Проводиться перевірка димових та вентиляційних каналів у багатоквартирних житлових будинках усіх форм власності.
Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг по ВУЖКГ (м. Новий Калинів, м. Рудки, с. Ралівка) станом на 01.09.2017 року становить 529,3 тис. грн. (відповідно – 356,5 т. грн., 142,6 т. грн., 30,2 т. грн.). Незважаючи на постійну роз’яснювальну роботу серед населення та інших категорій споживачів щодо забезпечення стовідсоткової оплати спожитих енергоносіїв та житлово-комунальних послуг населення вчасно не розраховується за комунальні послуги, а відповідно житлово-комунальні господарства не мають змоги краще підготовитись до опалювального сезону.
Для повного виконання планових робіт усім виробничим управлінням житлово-комунального господарства, сільським та селищному головам потрібно заготовити необхідну кількість посипкового матеріалу.
Сільським, селищному головам необхідно укласти договори зі сторонніми організаціями щодо залучення техніки для розчистки доріг в населених пунктах району під час значних снігопадів.
З метою своєчасного та якісного початку опалювального сезону, враховуючи недоліки у підготовці житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району, необхідно завершити виконання робіт.