Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу 30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Щороку, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю Об’єднаних Націй у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.


Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Воєнний конфлікт, який вибухнув в Україні, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах.
Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких: примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.
Аналіз ситуації щодо торгівлі людьми в Україні доводить, що складна економічна ситуація в країні та брак можливостей працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду зі свого регіону, часто за кордон, у пошуках прибуткової діяльності. Адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.
За результатами дослідження обізнаності мешканців Львівської області щодо ризиків, пов’язаних з явищем торгівлі людьми, підготовленого для ГО «Центр «Жіночі перспективи», серед ключових чинників небезпеки стати жертвою торгівлі людьми при прийнятті ризикованих пропозицій закордонних заробітків переважає готовність працювати без офіційного оформлення (45% потенційних мігрантів погодилися б на це). Але якщо таку ситуацію можна пояснити неусвідомленням ризику (з огляду на те, що ця практика поширена в межах самої України), то значно більшою загрозою є свідома готовність 27% потенційних мігрантів працювати на нелегальному виробництві, а 20% - працювати в зачинених приміщеннях. Загалом 64% тих, хто планує знайти роботу за кордоном схильний погодитися принаймні на одну з пропозицій, що несуть ризик потрапляння в торгівлю людьми. 
Пам’ятайте! Якщо ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутись до: посольств/консульських установ України за кордоном; державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам; місцевих правоохоронних органів; організацій української діаспори.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
- вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
- вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
- вас примушували відробляти не існуючі борги;
- вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, у тому числі і одноразова матеріальна виплата.
Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої адміністрації за місцем проживання. Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. У кожній області України діють підрозділи боротьби з торгівлею людьми ГУМВС, УМВС України. Це спеціалізовані структури, завданням яких є виявлення та припинення діяльності злочинців, які діють у сфері торгівлі людьми. Підрозділи надають допомогу в поверненні в Україну осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном.
Консультацію з питань протидії торгівлі людьми у Самбірському районі можна отримати, звернувшись до:
- уповноваженої особи у Самбірській районній державній адміністрації (м.Самбір, вул. Мазепи, 8, каб. 29 А, тел. 6-03-36);
- департаменту соціального захисту населення Львіської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 112, тел. (032) 255-47-96);
- громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» (м. Львів, проспект Червоної Калини, 36, тел. (032) 295-50-60.
Також, звернутись можна на національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).
Відеоролики та соціальну рекламу щодо протидії торгівлі людьми можна знайти за посиланням: https://oldbrowser.files.fm/u/2mmf872x. Документальний фільм MTV EXIT «Життя на продаж», де описані три реальні історії українців, які стали жертвами торгівлі людьми, доступний за посиланням: https: //www.youtube.com/watch?v=3yGUs-F_4cE. 
Пам’ятайте! Потрапити у пастку торгівців людьми можна не лише за кордоном, а й у межах своєї країни! Володіння інформацією і її усвідомлення допоможе уникнути цієї небезпеки. Будьте пильними!

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 511 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua