Самбірська

районна державна адміністрація

 Картинки по запросу «Профілактика дизентерії».

  Дизентерія - це захворювання, при якому інфекція вражає кишечник. Заразитися можна від будь-якого хворого на дизентерію. У більшості випадків інфекція передається через забруднені продукти харчування і воду. Основні симптоми захворювання - болі в животі, висока температура, частий пронос з домішками крові. При їх появі хворого необхідно відправити до лікарні.


Дизентерією можна захворіти в будь-який сезон, але найчастіше це трапляється влітку, що пов'язано з кількома чинниками: вживання немитих фруктів і забрудненої води, купання у водоймах.
Хворі - працівники сфери харчування і водопостачання становлять особливу небезпеку. Від них мікроби можуть проникати у воду або їжу і викликати спалахи хвороби. Інкубаційний період становить 3-4 дні. Побутове зараження на дизентерію відбувається через посуд, дверні ручки, вимикачі. Істотну роль у поширенні дизентерії відіграють  брудні руки. Тому для профілактики захворювання необхідно дотримуватися правил особистої гігієни.
Дизентерія може бути гострою і хронічною. У першому разі захворювання триває не більше трьох місяців, у другому - довше цього терміну. Найчастіше хвороба протікає в гострій формі і відрізняється відносно легким перебігом і низькою смертністю
  До основних ознак захворювання відносять наступні прояви:

- Дизентерія розвивається стрімко, протягом декількох годин, відзначаються симптоми загальної інтоксикації. 

- Температура тіла підвищується до тридцяти дев'яти градусів і тримається приблизно три-чотири дні. Одночасно з цим хворий скаржиться на озноб і відчуття жару. Ознаки ураження кишечнику стають явними через два-чотири дні після початку хвороби.

- Болі в животі, спочатку вони тупі, потім гострі.

- Пронос, при дизентерії стілець частий, більше п'яти разів на добу.
- Нудота, блювання, при ураженні тонкого кишечника здуття живота.

- Сухість шкіри і слизових оболонок, спрага, зниження тиску, загострені риси обличчя,  все це свідчить про зневодненні організму.

Дизентерія У дітей зустрічається частіше, ніж у дорослих. Особливу небезпеку представляє зараження в дитячих групах дошкільних установ. Дизентерія легко передається через брудні іграшки. Симптоми захворювання схожі: дитина скаржиться на болі, зазначається його погане самопочуття, відсутність апетиту. При проносі, який супроводжується підвищенням температури, слід негайно показати дитину лікарю. Лікування слід розпочати якомога швидше, так як різке зневоднення дуже небезпечно для дитячого організму.
Профілактичні заходи мають своєю метою виявлення хворих на дизентерію та їх лікування, контроль за харчовими підприємствами, джерелами водопостачання, дотримання правил гігієни. При дизентерії важливо ретельно мити фрукти і овочі, кип'ятити воду.

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 52 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua