Самбірська

районна державна адміністрація

Картинки по запросу Порядок отримання статусу “член сім’ї загиблого”

Хто МАЄ ПРАВО на отримання статусу “ЧЛЕН СІМ’Ї ЗАГИБЛОГО”:

– утриманці загиблого або того, хто зник безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;
– один із подружжя, який не одружився удруге – незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
– батьки;
– діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;


– діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;
– діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти.

ЯК ОТРИМАТИ СТАТУС “ЧЛЕН СІМ’Ї ЗАГИБЛОГО”:

1. Підготувати документи за наведеним нижче орієнтовним переліком (у різних регіонах перелік може відрізнятися):
– довідка з військкомату, яка підтверджує безпосередню участь у бойових діях;
– довідка з управління пенсійного фонду про перебування на обліку (для пенсіонерів Міністерства оборони, МВС, СБУ);
– довідку МСЕК померлого ветерана війни;
– посвідчення померлого ветерана війни;
– свідоцтво про смерть ветерана війни;
– довідку з житлової організації про склад сім’ї Форма 3 (для дітей померлого, які не мають і не мали своїх сімей);
– довідку МСЕК про інвалідність заявника (для дітей померлого, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття);
– довідку з навчального закладу (для дітей померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I–IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, до закінчення цих навчальних закладів);
– паспорт заявника;
– свідоцтво про народження заявника (для дітей померлого);
– свідоцтво про народження померлого (для його батьків);
– свідоцтво про одруження (для чоловіка або дружини померлого);
– фотографію заявника 3×4.

2. Звернутись із заявою (ось зразок заповнення заяви) та необхідними документами (див. п. 1) до департаменту управління з питань праці та соціального захисту населення міських та районних рад.

3. Отримати посвідчення “Член сім’ї загиблого”.

ДЛЯ БІЙЦІВ ДОБРОВОЛЬЧИХ БАТАЛЬЙОНІВ:

Для членів сімей загиблих осіб у складі добровольчих формувань, які не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, але виконували завдання АТО у взаємодії із ними, додаткові документи, визначені ст. 10 Закону України “Про статус ветеранів…”, а саме:

– клопотання про надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», керівника добровольчого формування, до складу якого входила особа, яка загинула (пропала безвісті) чи померла.
До клопотання додаються документи або письмові свідчення не менш як двох свідків із числа осіб, які спільно з такою особою брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни, що підтверджують участь загиблої (зниклої безвісти), померлої особи в антитерористичній операції;
– довідка керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Генерального штабу Збройних Сил України про виконання добровольчими формуваннями завдань АТО, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення;
– висновок МСЕК про зв’язок смерті померлої особи з участю в АТО.

ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОТРИМАННЯ СТАТУСУ “ЧЛЕН СІМ’Ї ЗАГИБЛОГО”:

Міністерство соціальної політики України повідомленням від 19.09.2014 р. поінформувало, що члени сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО, мають право на встановлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

З питань встановлення такого статусу та видачі посвідчення «Член сім’ї загиблого» слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. Перелік необхідних документів визначається рішеннями місцевих державних адміністрацій.

Водночас членам сімей загиблих учасників АТО доцільно представити документи, що підтверджують перебування в зоні проведення АТО, безпосередню участь загиблого (померлого) в антитерористичній операції та сам факт загибелі, а також документи, які встановлюють причинний зв’язок загибелі (смерті) із виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), участю в антитерористичній операції.

Мінсоцполітики звернуло увагу, що до переліку необхідних документів може також застосовуватися перелік документів,визначений актами Уряду України для призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, а також осіб рядового і начальницького складу відповідних органів державної влади (постанови КМУ від 12.05.2007 р. No 707, від 11.07.2007 р. No 908, від 28.05.2008 р. No 499, від 04.06.2008 р. No 605, від 25.12.2013 р. No 975).

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” до членів сімей загиблих (тих, які зникли безвісти) військовослужбовців, партизанів та інших осіб, на яких поширюється дія цього закону, належать:
– утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;
– батьки;
– один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
– діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
– діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття;
– діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Канал не знайдено

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 1131 гість та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua