Сьогодні, 13 червня, перший заступник голови Самбірської райдержадміністрації Роман Біндас провів нараду з керівниками фінансово-економічних структурних підрозділів адміністрації та територіальних органів виконавчої влади.
Керівник управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Оксана Харо проінформувала присутніх про впровадження єдиних правил щодо термінів виходу на пенсію. Законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій з 1 січня 2018 року скасовуються особливі умови виходу на пенсію для усіх громадян, крім військовослужбовців, яким призначатиметься пенсійне забезпечення за вислугу років. Зміни торкнуться механізму відшкодування роботодавцем витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах (працівники, зайняті на роботах у шкідливих умовах за списком №1 та №2). Так, з 1 жовтня 2017 року буде замінено механізм відшкодування пенсій для таких категорій працівників за віком на пільгових умовах за рахунок сплати роботодавцем підвищеної ставки єдиного внеску розміром 15 та 7 відсотків.
Актуальним на сьогоднішній день залишається питання детінізації заробітньої плати та зайнятості населення. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і, перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії чи інших страхових виплат. Якщо працівник отримує зарплату в “конверті” і роботодавець не сплачує із його зарплати єдиного внеску, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника. Під час наради наголошено на важливості інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо детінізації трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
Начальник міськрайонного центру зайнятості населення Іван Тимців зазначив, що в цілому ситуація на ринку праці у поточному місяці характеризується позитивною динамікою. Спостерігається зростання кількості вакансій на ринку праці Самбірщині. Серед підприємств, які потребують працівників : ТОВ «Ембавуд Україна», ТОВ «Амардіко 120 Україна», ПАТ «Концерн Хлібпром», Новокалинівське ВУЖКГ, ФОП Проскурняк О.В., ТзОВ «Бадер Україна», ПрАТ «Вістовицький завод будівельної і художньої кераміки», ТзОВ «Самбірська Еко цегла», ТзОВ «Еімо», ТзОВ «Чумак», ТзОВ ТВК «Львівхолод», ВП «Самбірська дистанція електропостачання», ВП «Самбірська дистанція колії».