08.02.2017 року працівником служби у справах дітей райдержадміністрації Наталією Білас спільно з головним спеціалістом відділу освіти райдержадміністрації Ярославом Припіним перевірено стан організації виховної та правовиховної роботи у Воютицькій СЗШ І-ІІІ ступенів ім. І. Добровольського.
Система правового виховання в даній школі базується на правових актах і документах, таких як Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, Декларація прав дитини, Сімейний кодекс, Законів України «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про молодіжні та дитячі громадські організація», «Про попередження насильства в сім’ї» та ін.
Виховна та правоосвітня робота здійснюється згідно із річним планом виховної роботи, який є складовою частиною річного плану роботи школи та виховної програми.
Протягом І півріччя навчального року в школі проведено 3 Тижні правових знань, а саме: Тиждень морально-правового виховання (вересень місяць), Тиждень превентивного виховання (листопад) та Тиждень правового виховання (грудень). У рамках Тижнів проведено ряд заходів, таких як бесіди, виховні години та години спілкування, вікторини, правові брейн-ринги, тренінги на правовиховну тематику.
Інформація про права дитини висвітлена на стендах «Конвенція ООН про права дитини», «Світова книга прав дитини».
Просвітницька робота з батьками здійснюється у формі лекцій, бесід, виступів на батьківських зборах, на засіданнях батьківського лекторію, під час якого здійснюється розповсюдження пам’яток, буклетів. Дані засідання відбуваються щомісячно, є план роботи (27.01.2017 року відбулося чергове засідання на тему «Виховання в школярів інтересу до знань і потреби в самоосвіті»).
Важливою складовою частиною шкільної системи правового виховання є робота по попередженню правопорушень. Вона здійснюється через організацію діяльності Ради профілактики правопорушень, роботу батьківських комітетів та класних керівників.
У школі поновлено роботу Ради профілактики правопорушень. За І семестр проведено 2 засідання Ради профілактики, сплановано 4. На час перевірки на внутрішкільному обліку перебуває 7 дітей, схильних до правопорушень. За учнями даної категорії закріплені громадські наставники, які ведуть постійне спостереження та аналіз правової поведінки учнів. Психологічна служба школи здійснює діагностику учнів школи та індивідуально- корекційну роботу з дітьми групи ризику.
Під час перевірки виявлені недоліки організації правовиховної роботи в навчальному закладі. Дирекцію школи повідомлено про недоліки та визначені терміни їх усунення.
З учнями 4-10 класів, які схильні до правопорушень, проведено профілактичну роботу та наголошено про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка настає з шістнадцяти років, а за окремі види злочинів – з 14 років. Особливу увагу звернено на поведінку дітей у школі, на відвідування уроків та пропуски занять без поважих причин.
Під час перевірки виявлено учня, який не відвідує навчання. Спільно із заступником директора школи з виховної роботи С. Солтис, практичним психологом М. Заріцькою та соціальним педагогом М. Скибою відвідано сім’ю, в якій проживає неповнолітня дитина. З матір’ю та дитиною проведена робота щодо необхідності здобуття повної середньої освіти, та попереджено, що у випадку не відвідування неповнолітнім навчання, матір неповнолітнього буде притягнено до адмінвідповідальності.