Самбірська

районна державна адміністрація

Гаряча лінія» з питань декларування доходів громадян » Новини Закарпаття

З метою забезпечення проведення у 2024 році якісної кампанії декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2023 року, Самбірською ДПІ проводиться  постійна  інформаційна та роз’яснювальна робота.

Днями на цю актуальну тему було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків відповідала заступник начальника Самбірської ДПІ Ірина Мигаль.  

Під час спілкування посадовець докладно інформувала додзвонювачів  про перелік доходів громадян, які підлягають обов’язковому декларуванню.
Також платників цікавили питання подання податкової декларації про майновий стан і доходи з метою використання права на податкову знижку. Зокрема, перелік витрат, дозволених до повернення та особливості подання документів для отримання податкової знижки за навчання дітей та страхування життя самих платників податків і членів їх сімей.  

Відповідаючи на питання, посадовець акцентувала увагу на граничних термінах подання декларації  та сплати податків громадянами. А саме, у разі виникнення обов’язку декларування подати звітність необхідно до 01 травня 2024 року, сплатити ПДФО та військовий збір до 1 серпня. При цьому, подати декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня поточного  року. 

Крім того, наголосила, що для декларування доходів, отриманих у 2023 році потрібно подати нову форму Податкової декларації про майновий стан і доходи, яку затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.08.2023 № 467.  
      Ірина Мигаль розповіла, що через сервіс «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету є можливість заповнити, подати податкову декларацію в електронному вигляді, автоматично перевірити на наявність арифметичних помилок та надіслати її до контролюючого органу. А для декларантів, які використовують право на податкову знижку є можливість додавання електронних копій первинних документів.  
      Також для подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді громадяни можуть скористатися мобільним застосунком «Моя податкова». Для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу. 
    Кожному платнику, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 78 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua