САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РІШЕННЯ
КОЛЕГІЇ САМБІРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
від “27” жовтня 2016 року № 24
Про стан виконання бюджету за
9 місяців 2016 року
Заслухавши інформацію начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ольгу Парпієву про стан виконання бюджету Самбірського району за січень - вересень 2016 року, Колегія районної державної адміністрації інформує, що впродовж звітного періоду в районі проводилась робота щодо наповнення дохідної частини місцевого бюджету та забезпечення фінансовими ресурсами намічених заходів і програм.
За січень - вересень 2016 року до бюджету району надійшло 285 593,8 тис. грн. доходів, з них власних – 27 885,7 тис. грн. або 113,2 відсотка до затвердженого плану на 2016 рік (21 438,3 тис. грн.). Міжбюджетних трансфертів надійшло в сумі 257 708,1 тис. грн.
У звітному періоді забезпечено виконання завдання з мобілізації податків і неподаткових платежів до загального фонду бюджету району. При затвердженому плані на січень - вересень в сумі 19 017,0 тис. грн. фактично надійшло до загального фонду 23 350,0 тис. грн. податків та платежів, що становить 122,8 відсотків до затвердженого плану на 9 місяців та 108,9 відсотка до затверджених річних призначень. Понад планові призначення надійшло 4 333,0 тис. грн. доходів.
Виконання дохідної частини бюджету за січень – вересень поточного року забезпечено всіма органами місцевого самоврядування.
Із 18 джерел, які формують загальний фонд бюджету району забезпечено виконання наступних податків:
- податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло – 8 737,1 тис. грн., що становить 119,7 відсотка до плану на 9 місяців;
- плати за землю, якої надійшло – 4 963,7 тис. грн., що становить 129,5 відсотка до плану на 9 місяців;
- податку на нерухоме майно надійшло – 232,6 тис. грн., що становить 144,9 відсотка до плану на 9 місяців;
- акцизного податку надійшло – 4 854,8 тис. грн., що становить 126,0 відсотка до плану на 9 місяців;
- єдиного податку надійшло 4 083,7 тис. грн., що становить 125,6 відсотка до плану на 9 місяців. Обсяг надходжень цього податку напряму залежить від кількості платників цього податку та ставок оподаткування. При граничному розмірі ставки єдиного податку для підприємців I групи 1-10% від мінімальної заробітної плати (або 13,78 грн. - 137,80 грн.) у районі середня ставка становить 137,80 грн., для підприємців II групи при граничному розмірі ставки 2%-20% від МЗП або (27,56 грн. – 275,60 грн.) середня ставка становить 275,60 грн., тобто ставки доведені до граничного розміру.
Також забезпечено виконання податку на прибуток підприємств комунальної власності, адміністративних штрафів та туристичного збору.
Менше запланованого обсягу надійшло транспортного податку, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення, інших надходжень, державного мита, орендної плати за водні об’єкти та орендної плати за комунальне майно
До спеціального фонду бюджету району мобілізовано 4 535,7 тис. грн. податків і неподаткових платежів, в тому числі: екологічного податку – 26,9 тис. грн., надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва – 23,9 тис. грн., грошових стягнень за шкоду заподіяну порушення закону про ОНПС – 3,5 тис. грн., надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури – 3,2 тис. грн., коштів від продажу землі – 53,9 тис. грн. та власних надходжень бюджетних установ – 4 424,3 тис. грн.
За 9 місяців 2016 року по зведеному бюджету району проведено видатків на загальну суму 275443,6 тис. грн., що становить 77,8 відсотків до уточненого плану на рік (354127,2 тис. грн.), в тому числі: по загальному фонду проведено видатків в сумі 265651,1 тис. грн., по спеціальному фонду – 9792,5 тис. грн.
За 9 місяців 2016 року по загальному та спеціальному фондах на виплату заробітної плати з нарахуваннями по зведеному бюджету спрямовано 85 324,7 тис. грн., що становить 31,0 відсотків до загального обсягу проведених видатків. На медикаменти та перев’язувальні матеріали використано 948,8 тис. грн., на харчування використано 2 014,2 тис. грн., на оплату послуг (крім комунальних) використано 2 298,0 тис. грн., на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю використано 2 909,8 тис. грн., на видатки на відрядження використано 41,1 тис. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв використано 9 338,5 тис. грн., на соціальне забезпечення – 160 471,9 тис. грн., на дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм 360,4 тис. грн., субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) 991,1 тис. грн., поточні трансферти органам державного управління інших рівнів – 4 900,1 тис. грн., інші поточні видатки – 164,3 тис. грн.
На придбання обладнання і предметів довгострокового користування використано 935,5 тис. грн., капітальне будівництво (придбання) – 140,5 тис. грн., на капітальний ремонт – 642,7 тис. грн., реконструкцію та реставрацію – 3 153,9 тис. грн., на капітальні трансферти – 808,1 тис. грн.
Слід відмітити, що за січень - вересень 2016 року забезпечувалась виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, які утримуються та фінансуються з бюджету району, оплату спожитих енергоносіїв, захищених статей видатків, передбачених по бюджету.
З метою забезпечення надходжень з мобілізації податків, зборів і платежів до місцевих бюджетів району, забезпечення фінансування першочергових видатків, Колегія районної державної адміністрації
В И Р І Ш И Л А :
2.1. Організувати роботу щодо забезпечення виконання затверджених планових показників у 2016 році.
2.2. Домогтися максимального погашення наявного та недопущення зростання податкового боргу з платежів до бюджету.
2.3. До кінця 2016 року проводити відповідну роботу щодо пошуку додаткових резервів збільшення надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб, орендної плати за земельні ділянки. Здійснювати постійний моніторинг стану надходження платежів до бюджетів усіх рівнів.
2.4. Вжити заходів щодо повернення в межі району платників податків на доходи фізичних осіб, які на території району мають відокремлені підрозділи, філії, цехи та забезпечити зарахування згаданого податку до місцевих бюджетів за місцем їх розташування.
4.1. Посилити контроль за своєчасністю та повнотою надходжень до місцевих бюджетів податків та зборів у 2016 році. Вжити невідкладних заходів щодо погашення наявної та недопущення поточної заборгованості по сплаті за оренду комунального майна. Переглянути договори оренди та привести їх у відповідність до вимог чинного законодавства.
4.2. Вжити дієвих заходів, спрямованих на недопущення втрат місцевих бюджетів від безоплатного користування земельними ресурсами.
6.1. Посилити контроль за дотриманням бюджетної дисципліни, раціональним та ефективним використанням коштів у бюджетних установах, вжити додаткових заходів щодо попередження порушень при використанні бюджетних коштів.
Суворо дотримуватися вимог Бюджетного кодексу України та діючого чинного законодавства при використанні бюджетних коштів.
6.2. Відповідно до вимог п. 1 ст. 51, п. 4 ст. 77 Бюджетного кодексу України забезпечити утримання чисельності працівників та здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
Забезпечити до кінця 2016 року в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
Дотримуватися установлених лімітів споживання енергоносіїв, забезпечити економію енергоресурсів впродовж поточного року.
6.3. Не допускати росту бюджетної заборгованості. Розробити конкретні заходи щодо ліквідації наявної кредиторської та дебіторської заборгованостей бюджетних установ.
| Голова Колегії | Микола Фрей |