Самбірська

районна державна адміністрація

САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

Колегії Самбірської районної державної адміністрації

від “_23_” _серпня_ 2012 року № _23

 

Про роботу міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення за перше півріччя 2012 року

Заслухавши інформацію керівника апарату районної державної адміністрації Галини Кухар про роботу міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення за перше півріччя 2012 року, Колегія Самбірської районної державної адміністрації зазначає, що в районі проводиться певна робота з виконання заходів, які затверджені на 2012 рік.

Програма правової освіти населення району на 2011-2012 роки передбачає створення необхідних умов для набуття і застосування правових знань широкими верствами населення, доступу їх до офіційних джерел правової інформації, закріплює основні напрями правоосвітньої діяльності та першочергові заходи щодо їх реалізації.

При районній державній адміністрації створена міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення (МКМР), основним завданням якої є розроблення пропозицій щодо координації діяльності органів виконавчої влади з питань юридичної підготовки працівників цих органів, керівників і спеціалістів, правового навчання і виховання молоді та інших категорій населення, яким потрібні юридичні знання і взаємодія з громадськими організаціями з цих питань, надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування, громадським організаціям у підвищенні правової свідомості і культури тих верств населення, які не мають професійної юридичної освіти, розробка пропозицій (рекомендацій) щодо удосконалення правової навчально-виховної роботи, поширення досвіду з питань правової освіти населення.

Впродовж січня-серпня 2012 року проведено 2 засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

15 лютого 2012 року проведено засідання МКМР, де були розглянуті питання: внесення пропозицій та затвердження плану роботи районної МКМР з правової освіти населення на 2012 рік; прийняття Абонементу слухача постійно-діючого семінару на 2012 рік (при Самбірському міськрайонному управлінні юстиції).

23 травня 2012 року проведено засідання МКМР, де були розглянуті питання: роль юридичних служб підприємств,установ, організацій у реалізації Програми правової освіти населення. Пропозиції та шляхи вдосконалення цієї роботи; організація правовиховної роботи та проведення тижнів правових знань у середніх загальноосвітніх навчальних закладах Самбірського, альтернативні форми влаштування та соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; правова освіта депутатів та секретарів місцевих рад, державних службовців і вчителів правових дисциплін.

16 серпня 2012 року районною державною адміністрацією організовано та проведено нараду-семінар з секретарями органів місцевого самоврядування та представниками закладів охорони здоров’я щодо вимог виборчого законодавства, а саме надано роз’яснення щодо обмеження посадових осіб органів місцевого самоврядування відповідно до законів України «Про державну службу», «Про засади запобігання та протидії корупції» та «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року № 4061-VI.

Протягом першого півріччя 2012 року відділом освіти районної державної адміністрації за рекомендаціями Самбірського міськрайонного управління юстиції було проведено тижні правових знань: Тиждень правових знань, присв’ячений Конвеції ООН про права дитини, Тиждень правових знань, присвячений подоланню дитячої безпритульності, Тиждень правових знань присвячених дню матері (з 14 травня 2012 року по 18 травня 2012 року).

Службою у справах дітей районної державної адміністрації на радіомовленню у рубриці «Українська родина» висвітлювалися питання соціального та правового захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, пропагується позитивний досвід усиновлення та виховання дітей у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу. У газеті «Голос Самбірщини» надруковано статтю «Кожна дитина потребує місця в батьківському серці», випущено буклет «Подаруй дитині сім’ю», «Найгірший злочин це байдужість – не будь байдужим».

З метою попередження фізичного, морального, психологічного насильства щодо дітей в сім’ї у школах активно проводиться робота з батьками, ознайомлення з законами України «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім’ї».

Виходячи з вищевикладеного, з метою підвищення рівня правової культури громадян та удосконалення системи правової освіти населення, створення належних умов для набуття знань про свої права і обов’язки, Колегія районної державної адміністрації

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію керівника апарату районної державної адміністрації Галини Кухар про роботу міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення за перше півріччя 2012 року взяти до відома.

2. Районній міжвідомчій координаційно-методичній раді з правової освіти населення (Г. Кухар) спільно з Самбірським міськрайонним управлінням юстиції (О. Тиховська) забезпечити впродовж другого півріччя 2012 року виконання основних заходів з реалізації Програми правової освіти населення на 2011-2012 роки, затверджених розпорядженням голови районної державної адміністрації від 5 січня 2011 року № 2.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на керівника апарату районної державної адміністрації Галину Кухар.

В. о. першого заступника голови

районної державної адміністрації Іван Пікулицький

 

MsoNormal/span

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 82 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua