САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РІШЕННЯ
від “_3_” _серпня_ 2012 року № _18
Про стан виконання бюджету Самбірського району за перше півріччя 2012 року
Заслухавши інформацію про стан виконання бюджету Самбірського району за перше півріччя 2012 року, Колегія районної державної адміністрації відмічає, що впродовж звітного періоду в районі проводилась певна робота, спрямована на наповнення дохідної частини та забезпечення фінансування передбачених бюджетом видатків.
За січень - червень 2012 року до бюджету району надійшло 138 809,4 тис. грн. доходів, з них власних – 12 874,3 тис. грн. або 54,4 відсотка до розрахункового показника Мінфіну на 2012 рік. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року власні надходження зросли на 3 226,2 тис. грн. або на 33,4 відсотка. Міжбюджетних трансфертів надійшло в сумі 125 935,1 тис. грн.
Не забезпечено виконання завдання з мобілізації податків і неподаткових платежів до загального фонду бюджету району. При уточненому плані на січень-червень в сумі 15 650,1 тис. грн. фактично надійшло до загального фонду 8 753,0 тис. грн. податків та платежів, що становить 55,9 відсотка до плану на 6 місяців та 44,6 відсотка до річних призначень. Таке значне відставання до затверджених показників звітного періоду пов’язане з нерівномірним помісячним плануванням дохідної частини районного бюджету та деяких бюджетів органів місцевого самоврядування у зв’язку із незабезпеченням асигнуваннями на проведення першочергових видатків установами бюджету району. Оскільки установи районного бюджету та органів місцевого самоврядування при формуванні бюджету на 2012 рік не забезпечені передачею державних повноважень та коштів на їх виконання в повному обсязі (на виплату заробітної плати не вистачає 21,9 млн. грн., в тому числі – охороні здоров’я – 12,3 млн. грн., освіті – 4,8 млн. грн., культурі – 1,4 млн. грн., державному управлінню – 3,4 млн. грн.), то це негативно вплинуло уже у першому півріччі на збалансування дохідної та видаткової частин бюджету. Крім цього, на невиконання бюджету району вплинуло і необґрунтоване завищення дохідної частини при формуванні районного бюджету на 2012 рік на суму 1162,2 тис. грн. до розрахункового показника Мінфіну, в тому числі на галузь державного управління 0,8 млн. грн.
Із 39 органів місцевого самоврядування дохідну частину бюджету за січень–червень виконали 17 рад проти 7-ми у відповідному періоді минулого року. Це такі, як: Бабинська, Бісковицька, Волебаранецька, Воютицька, Гординянська, Михайлевицька, Никловицька, Новосілко-Гостиннівська, Погірцівська, П’яновицька, Стрілковицька, Чайковицька, Чукв’янська сільські, Рудківська та Новокалинівська міські та Дублянська селищна ради. Разом з цим, 21 орган місцевого самоврядування недовиконав дохідну частину загального фонду бюджету більше, ніж на 15 відсотків, тобто згідно статті 78 Бюджетного кодексу України вони повинні вносити зміни до рішення про місцевий бюджет щодо зменшення затверджених призначень як по доходах так і по видатках. Серед них найнижчий відсоток виконання плану надходжень до загального фонду у наступних радах: Великоозиминська (лише 20,6 відсотків до плану на 6 місяців), Городищенська (39,9 відсотка), Корницька (41,0 відсотка), Верховецька (42,7 відсотка), Вільшаницька (46,2 відсотка), Вощанцівська (47,7 відсотка), Садковицька (48,6 відсотка), Містковицька (49,3 відсотка), Корналовицька (56,0 відсотка), Монастирецька (62,3 відсотка), Купновицька (56,6 відсотка), Великобілинська (55,9 відсотка) та інших радах.
Із 16 джерел, які формують загальний фонд бюджету району забезпечено виконання наступних податків та зборів: державне мито, плату за надра, плату за землю, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, надходження від розміщення вільних коштів в установах банків, реєстраційний збір за проведення державної реєстрації. Разом з тим, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств комунальної власності, орендної плати за комунальне майно, фіксованого сільськогосподарського податку, плати за ліс місцевого значення та інших видів надходжень надійшло в меншому розмірі, ніж заплановано.
На виплату заробітної плати з нарахуваннями з бюджету району спрямовано 73 522,6 тис. грн., що становить 52,3 відсотка до загального обсягу проведених видатків.
За звітний період з місцевих бюджетів району забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери з урахуванням підвищення відповідно до вимог чинного законодавства мінімальної заробітної плати, своєчасно профінансовано інші першочергові видатки, у тому числі з оплати спожитих енергоносіїв та комунальних послуг, придбання продуктів харчування, медикаментів тощо.
Надано дотацію вирівнювання бюджетам місцевого самоврядування в сумі 5 904,0 тис. грн., інші додаткові дотації 878,9 тис. грн., інші субвенції 398,9 тис. грн.
З метою забезпечення надходжень з мобілізації податків, зборів і платежів до місцевих бюджетів району, забезпечення фінансування першочергових видатків, Колегія районної державної адміністрації
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника фінансового управління районної державної адміністрації В. Демківа про стан виконання бюджету Самбірського району за перше півріччя 2012 року взяти до відома.
2. Самбірській державній податковій інспекції (Р. Лазірко), фінансовому управлінню районної державної адміністрації, міським, селищному та сільським головам:
2.1. Організувати роботу щодо забезпечення виконання доведених Міністерством фінансів України планових показників у 2012 році та недопущення зростання податкового боргу.
2.2. Впродовж 2012 року проводити відповідну роботу щодо пошуку додаткових резервів збільшення надходжень до бюджету податкових платежів. Здійснювати постійний моніторинг стану надходження платежів до бюджетів усіх рівнів.
3. Самбірській державній податковій інспекції:
3.1. Посилити роботу з легалізації виплати заробітної плати у не бюджетній сфері, вжити заходів щодо забезпечення стовідсоткового надходження податку на доходи фізичних осіб. За необхідності, забезпечити розгляд даного питання на засіданнях тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
4. Міським, селищному та сільським головам:
4.1. Впродовж третього кварталу поточного року внести зміни до рішень про місцеві бюджети за фактом недоотримання доходів загального фонду за підсумками другого кварталу більше, ніж на 15 відсотків, і тим, самим забезпечити виконання планових показників у звітному періоді.
4.2. Посилити контроль за своєчасністю та повнотою надходжень до місцевих бюджетів. Вжити заходів щодо погашення наявної заборгованості та недопущення поточної по сплаті за оренду комунального майна. Переглянути договори оренди та привести їх у відповідність до вимог чинного законодавства.
5. Управлінню праці та соціального захисту населення (О. Затварська) активізувати діяльність робочої групи з легалізації тіньової зайнятості.
6. Головним розпорядникам коштів районного бюджету, міським, селищному та сільським головам:
6.1. Посилити контроль за дотриманням бюджетної дисципліни, раціональним та ефективним використанням коштів у бюджетних установах, вжити додаткових заходів щодо попередження порушень при використанні бюджетних коштів.
Суворо дотримуватися вимог Бюджетного кодексу України та діючого чинного законодавства при використанні бюджетних коштів.
6.2. Відповідно до вимог п. 1 статті 51, п. 4 статті 77 Бюджетного кодексу України забезпечити утримання чисельності працівників та здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
Забезпечити у 2012 році в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
Дотримуватися установлених лімітів споживання енергоносіїв, забезпечити економію енергоресурсів впродовж поточного року.
6.3. Не допускати росту бюджетної заборгованості. Розробити конкретні заходи щодо ліквідації наявної кредиторської та дебіторської заборгованостей бюджетних установ.
7. Керівникам бюджетних установ на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 24 листопада 2010 року № 626 «Про затвердження дорожньої карти з оптимізації мережі бюджетних установ Самбірського району» активізувати роботу та вжити заходів щодо оптимізації мережі бюджетних установ та приведення її у відповідність з бюджетними асигнуваннями, посилити контроль за економним та ефективним використанням бюджетних коштів в них.
8. Сектору інспектування у м. Самборі і Самбірському районі Старосамбірської об’єднаної державної фінансової інспекції (Б. Федак) здійснювати контроль щодо дотримання фінансової дисципліни керівниками бюджетних установ району. У випадку виявлення фактів марнотратства і безгосподарності наполегливо домагатися притягнення до відповідальності винних посадових осіб відповідно до чинного законодавства.
9. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації у десятиденний термін підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації на виконання даного рішення з врахуванням пропозицій і зауважень, висловлених під час обговорення.
10. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на в. о. першого заступника голови районної державної адміністрації Івана Пікулицького.
Голова Колегії Іван Білак