Самбірська

районна державна адміністрація

САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

Колегії Самбірської районної державної адміністрації

від “_21_” _червня_ 2012 року № _15

 

Про реалізацію права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника служби у справах дітей Самбірської районної державної адміністрації Л. Волошин про реалізацію права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання, Колегія районної державної адміністрації зазначає, що в районі проводиться належна робота щодо забезпечення прав дітей соціально-незахищених категорій на сімейне виховання.

З метою поліпшення роботи, спрямованої на розвиток сімейних форм виховання, захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме своєчасне виявлення таких дітей, вирішення питань щодо встановлення над ними опіки і піклування, усиновлення, влаштування до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу Колегія районної державної адміністрації

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію начальника служби у справах дітей Самбірської районної державної адміністрації Л. Волошин про реалізацію права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання взяти до відома.

2. Міським, селищному та сільським головам:

2.1. Взяти під особистий контроль питання щодо забезпечення належних умов проживання та навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, збереження їх житлових та майнових прав.

2.2. Сприяти діяльності громадських, благодійних, релігійних організацій, які працюють в інтересах дітей, особливо з безпритульними дітьми, проведенню ними благодійних акцій, кошти від яких спрямовуються на матеріальне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

2.3. Сприяти у вирішенні в установленому порядку питань щодо виділення земельних ділянок дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

2.4. Забезпечити популяризацію серед населення району альтернативних форм сімейного виховання та активізувати проведення роз’яснювальної роботи щодо можливостей створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу.

2.5. Забезпечувати відповідно до законодавства постановку на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у яких відсутнє житло або непридатне для проживання.

3. Управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (О. Затварська) забезпечити своєчасність призначення та виплати соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях відповідно до чинного законодавства.

3.1. Забезпечувати адресне бронювання робочих місць для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для їх працевлаштування.

4. Районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Г. Міньків):

4.1. Забезпечити здійснення заходів щодо популяризації історичних традицій української родини та нових форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

4.2. Проводити інформаційні заходи, спрямовані на пошук кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі.

4.3 Забезпечувати своєчасне виявлення сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах, зясувати причини, що призвели до такого стану та надати необхідну допомогу. Зазначені сімї взяти під соціальний супровід.

5. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (В. Демків):

5.1. Передбачити у районному бюджеті на 2013 рік кошти на транспортні витрати служби у справах дітей Самбірської районної державної адміністрації.

5.2. Здійснювати фінансування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

6. Самбірському МВ ГУ МВС України у Львівській області (В. Кулик):

6.1. Покращити роботу з розшуку дітей, безвісно відсутніх батьків, батьків підкинутих дітей.

6.2. Провести поглиблене вивчення причин та умов вчинення дітьми злочинів та вжити вичерпних заходів щодо їх усунення.

7. Самбірській центральній районній лікарні (Ю. Денько) забезпечити 2 рази на рік проведення медичних оглядів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, які виховуються у неблагополучних сім’ях.

8. Службі у справах дітей районної державної адміністрації:

8.1. Забезпечити належне ведення Єдиного електронного банку даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та Єдиного електронного банку даних дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

8.2. Розглядати на засіданні комісії з питань захисту прав дитини плани соціального супроводу сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах для узгодження завдань щодо надання сім’ям допомоги та своєчасного, в разі необхідності, вжиття заходів стосовно захисту дітей, які в таких сім’ях виховуються.

8.3. Вживати вичерпних заходів щодо влаштування дітей, яким надається статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання.

8.4. Розглядати на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини питання щодо забезпечення права дітей, яким надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання.

8.5. Проаналізувати реальний стан щодо забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, упорядкованих житлом.

8.6. Сприяти у проведенні працівниками служб у справах дітей районної державної адміністрації перевірок щодо дотримання прав та законних інтересів дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у закладах розташованих на території району незалежно від підпорядкування та відомчої приналежності.

9. Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації (В. Лесько) забезпечити:

9.1. Збір та узагальнення даних про випадки насильства в сім’ї, здійснювати міжгалузеву координацію роботи з попередження насильства в сім’ї.

9.2. Оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

10. Службі у справах дітей районної державної адміністрації, відділу освіти районної державної адміністрації, Самбірському МВ ГУ МВС України у Львівській області :

10.1. Постійно проводити перевірки стану додержання прав дитини в дитячому закладі.

10.2. Вживати невідкладних заходів щодо збереження житла, у якому проживали діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, до влаштування у відповідні заклади та повернення їм такого житла.

10.3. Вжити заходів щодо подальшого функціонування закладів торгівлі незалежно від форм власності, що розташовані поблизу навчальних закладів та здійснюють продаж тютюнових виробів і алкогольних напоїв.

10.4. Посилити роботу направлену на виявлення фактів продажу дітям спиртних напоїв торговельними закладами незалежно від форм власності.

11. Відділу освіти районної державної адміністрації відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, службі у справах дітей районної державної адміністрації забезпечити організацію змістовного дозвілля дітей у позаурочний час та під час шкільних канікул в позашкільних навчальних закладах та підліткових клубах за місцем проживання, особливо залучаючи до участі в них дітей, які опинилися в складних життєвих умовах.

12. Службі у справах дітей районної державної адміністрації до 25 червня 2012 року підготувати доручення голови районної державної адміністрації на виконання даного рішення Колегії, врахувавши пропозиції і зауваження, висловлені під час обговорення.

13. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Бобровського.

Голова Колегії Іван Білак

 

/spanMsoNormalspan style=

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 83 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua