САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РІШЕННЯ
від “_28_” _жовтня_ 2011 року № _37_
Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, використання державного та комунального майна і фінансових ресурсів за 9 місяців 2011 року
Заслухавши інформацію начальника контрольно-ревізійного відділу у Самбірському районі і м. Самборі про стан фінансово-бюджетної дисципліни, використання державного та комунального майна і фінансових ресурсів за 9 місяців 2011 року, Колегія районної державної адміністрації відмічає, що упродовж звітного періоду в районі контрольно-ревізійним відділом проводились роботи щодо контролю за ефективним використанням бюджетних коштів, раціонального використання державного та комунального майна.
Так, згідно плану роботи та на виконання доручень контрольно-ревізійного управління, правоохоронних органів працівниками контрольно-ревізійного відділу у Самбірському районі і м. Самборі з 01.01.2011 по 01.10.2011 проведено 15 контрольних заходів в органах місцевого самоврядування, установах і організаціях Самбірського району.
За наслідками проведених контрольних заходів виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства на загальну суму 1046,11 тис. грн., з них: проведення витрат з порушенням законодавства на суму 739,9 тис. грн., недоотримання фінансових ресурсів – 306,21 тис. грн. та інших порушень фінансової дисципліни на суму 1556,18 тис. грн.
З метою максимального відшкодування виявлених порушень, головам органів місцевого самоврядування, керівникам установ і організацій пред’явлено вимоги щодо забезпечення усунення виявлених порушень і внаслідок вжитих заходів забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства на загальну суму 739,96 тис. грн. (70,7%), з них: проведення витрат з порушенням законодавства на суму 590,49 тис. грн. (79,8%), недоотримання фінансових ресурсів – 149,47 тис. грн. (48,8%) та інших порушень фінансової дисципліни на суму 1543,57 тис. грн. (99,2%).
Аналізуючи стан фінансово-бюджетної дисципліни в органах місцевого самоврядування, установах і організаціях Самбірського району за січень-вересень 2011 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року встановлено, що проведеними контрольними заходами у 2011 році виявлено більше фінансових порушень, як по незаконних витратах бюджетних коштів так і по недоотриманих фінансових ресурсах та інших фінансових порушеннях, що не призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року працівниками контрольно-ревізійного відділу у Самбірському районі і м. Самборі у 2011 році проведено на 1 контрольний захід більше та виявлено більше втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства на загальну суму 305,17 тис. грн. (за відповідний період 2010 року виявлено 740,94 тис. грн.), з них: проведення витрат з порушенням законодавства на 269,04 тис. грн. (за відповідний період 2010 року виявлено 470,86 тис. грн.), недоотримання фінансових ресурсів – 36,13 тис. грн. (за відповідний період 2010 року виявлено 270,08 тис. грн.) та інших порушень фінансової дисципліни на суму 1350,57 тис. грн. (за відповідний період 2010 року виявлено 205,61 тис. грн.)
Серед виявлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства найбільші фінансові порушення виявлені ревізію фінансово-господарської діяльності відділу освіти Самбірської районної державної адміністрації на суму 225,64 тис. грн., ревізіями використання і збереження бюджетних коштів та майна, достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності в установах, які фінансуються з бюджету Стрілковицької сільської ради на суму 365,66 тис. грн., Ралівської сільської ради – 112,31 тис. грн., Михайлевицької сільської ради – 80,52 тис. грн., Садковицької сільської ради – 63,24 тис. грн., Воютицької сільської ради – 48,39 тис. грн., Чайковицької сільської ради – 40,98 тис. грн., Рудківському виробничому управлінні житлово-комунального господарства – 20,05 тис. грн.
а) по оплаті праці на суму 122,22 тис. грн., які найбільше допущені у відділі освіти Самбірської районної державної адміністрації – 32,13 тис. грн., в сільських радах Садковичі – 26,04 тис. грн., Воютичі – 11,8 тис. грн., Викоти – 9,23 тис. грн., Лука – 8,3 тис. грн., Чайковичі – 7,61 тис. грн., Городище – 6,74 тис. грн., Михайлевичі – 6,58 тис. грн. та ін.
б) при виконанні робіт по будівництву, реконструкції, капітальному та поточному ремонтах приміщень – 436,9 тис. грн., що допущені у Стрілковицькій сільській раді – 368,65 тис. грн., у відділі освіти Самбірської районної державної адміністрації – 39,55 тис. грн., в сільських радах Підгайчики – 11,21 тис. грн., Ралівка – 10,93 тис. грн., Михайлевичі – 6,56 тис. грн.
в) незаконні витрати бюджетних коштів внаслідок проведення оплати відділом освіти Самбірської районної державної адміністрації за поставлене вугілля за цінами вищими від фактично одержаного (фактично поставлено вугілля не відповідає якісним характеристикам, зазначених в накладній на одержання та в тендерній документації, а саме вмісту зольності та вологості) на суму 100,23 тис. грн.
г) нецільові витрати на суму 3,8 тис. грн., що допущені в сільських радах Садковичі - 1,45 тис. грн., Викоти – 0,95 тис. грн., Михайлевичі – 0,48 тис. грн., Ралівка – 0,36 тис. грн., Лукавській – 0,3 тис. грн., Городище – 0,26 тис. грн.
д) зайва сплата внесків до Пенсійного фонду із заробітної плати працюючих інвалідів на суму 41,0 тис. грн., яка виявлена у відділі освіти Самбірської районної державної адміністрації – 10,33 тис. грн., в сільських радах Воютичі – 11,8 тис. грн., Ралівка – 12,87 тис. грн., Рудківському виробничому управлінні житлово-комунального господарства – 6,0 тис. грн.
Серед недоотриманих фінансових ресурсів найбільшу питому вагу займають порушення допущені:
а) внаслідок недотримання орендодавцями законодавства по оренді землі та майна, що перебувають у комунальній власності недоотримано бюджетами коштів на суму 178,42 тис. грн., з них найбільше по сільських радах Ралівка – 84,95 тис. грн., Михайлевичі – 62,14 тис. грн., Воютичі – 17,36 тис. грн., Лукавській – 6,5 тис. грн. та ін.
б) недоотримання фізичними особами коштів по оплаті праці на суму 127,79 тис. грн., з них найбільше у відділі освіти Самбірської районної державної адміністрації – 22,49 тис. грн., сільських радах Чайковичі – 33,37 тис. грн., Садковичі - 33,49 тис. грн., Городище – 12,29 тис. грн., Рудківському виробничому управлінні житлово-комунального господарства – 10,54 тис. грн., Воютичі – 7,43 тис. грн. та ін.
За звітний період передано в правоохоронні органи матеріали по 5 ревізіях, зокрема: по Стрілковицькій сільській раді (по 2 ревізіях), відділу освіти Самбірської районної державної адміністрації, Ралівській сільській раді та Михайлевицькій сільській раді.
За наслідками проведених контрольних заходів на 41 спеціаліст складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 КУпАП.
З метою покращення фінансово – бюджетної дисципліни в районі та недопущення виявлених порушень в подальшому, забезпечення максимального усунення виявлених порушень Колегія районної державної адміністрації
ВИРІШИЛА :
1. Інформацію начальника контрольно-ревізійного відділу у Самбірському районі і м. Самборі Лопушанського І. І. взяти до відома.
2. Контрольно-ревізійний відділ у Самбірському районі і м. Самборі (І. Лопушанський):
2.1. Внести районній державній адміністрації її структурним підрозділам, пропозиції щодо розгляду питання про відповідальність керівників та працівників фінансових служб займаним посадам при недотриманні ними фінансово – бюджетної дисципліни.
2.2. З метою попередження порушення бюджетного законодавства та порушення фінансової дисципліни на запрошення відділів районної державної адміністрації приймати участь в засіданнях Колегій, нарадах - семінарах на яких інформувати про дотримання законодавства при використанні бюджетних коштів.
2.3. Періодично спільно з працівниками фінансового управління Самбірської районної державної адміністрації та управління державного казначейства у Самбірському районі проводити навчально-методичні семінари з працівниками бухгалтерсько-економічних служб головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.
3. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації (В. Демків):
3.1. Здійснювати контроль щодо дотримання фінансової дисципліни розпорядниками коштів місцевого бюджету, керівниками бюджетних установ та в разі виявлення фактів фінансових порушень надавати пропозиції щодо притягнення до відповідальності винних посадових осіб відповідно до чинного законодавства.
3.2. Активізувати роботу щодо збільшення доходів відповідних бюджетів за рахунок додаткових надходжень від оренди комунального майна та орендної плати за використання земельних ділянок.
3.3. Забезпечити дотримання всіма установами району вимог чинного законодавства щодо закупівлі товарів, робіт та послуг за державні кошти.
4. Сільським головам Чайковицької (Л. Сарафин), Городищенської (В. Гречух), Михайлевицької (З. Андрушко), Стрілковицької (О. Хробак), Підгайчиківської (Н. Стахів), Садковицької (Р. Гуч), Викотівської (І. Вихованському):
4.1. Вжити заходи щодо максимального відшкодування виявлених за наслідками контрольних заходів втрат фінансових та матеріальних ресурсів.
4.2. Посилити контроль за дотриманням фінансово – бюджетної дисципліни, раціонального та ефективного використання коштів в установах, які фінансуються з сільського бюджету, вжити додаткових заходів щодо попередження порушень при використанні бюджетних коштів.
4.3. Активувати роботу клубних закладів в частині організації платних культурно – масових заходів з метою забезпечення додаткових надходжень до спеціального фонду.
4.4. Притягнути до відповідальності спеціалістів по веденню бухгалтерського обліку за допущені порушення та недоліки в роботі по контролю за використання бюджетних коштів та зобов’язати їх підвищити відповідальність за дотримання вимог діючого законодавства.
4.5. Зобов’язати спеціалістів – землевпорядників провести обстеження земельних ділянок, які знаходяться на території сільських рад, щодо їх цільового використання, дотримання умов договорів оренди з метою недопущення використання земельних ділянок комунальної форми власності без укладених договорів.
4.6 Вести постійний контроль за своєчасністю та повнотою поступлення до бюджету коштів від продажу земельних ділянок та відшкодуванням втрат сільськогосподарського виробництва у разі зміни їх цільового використання.
5. Головам сільських, селищної, міських рад:
5.1. З метою збільшення дохідної частини бюджету розглянути можливості щодо перегляду розміру ставок орендної плати за оренду комунального майна, єдиного порядку для суб’єктів господарської діяльності.
5.2. Забезпечити збільшення обсягів надходження з продажу загальних ділянок несільськогосподарського призначення та об’єктів комунальної власності.
5.3. Продаж вільних земельних ділянок та відчуження комунального майна, що є власністю територіальних громад, проводити виключно через аукціон.
6. Начальнику юридичного сектору районної державної адміністрації (В. Ільчишин) провести навчання з керівниками органів місцевого самоврядування по питанню покращення претензійно – позовної роботи за не укладання договірних зобов’язань.
7. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на заступників голови районної державної адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків.
Голова Колегії Ігор Гамрищак