Самбірська

районна державна адміністрація

САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

Колегії Самбірської районної державної адміністрації

від “_28_” _жовтня_ 2011 року № _32_

Про стан виконання бюджету Самбірського району за 9 місяців 2011 року

Заслухавши інформацію про стан виконання бюджету Самбірського району за дев’ять місяців 2011 року, Колегія районної державної адміністрації відмічає, що впродовж звітного періоду в районі проводилась певна робота, спрямована на наповнення дохідної частини та забезпечення фінансування передбачених бюджетом видатків.

За січень – вересень 2011 року до бюджету району надійшло 178 088,4 тис. грн. доходів, з них власних – 15 685,4 тис. грн. або 72,9 відсотка до річного розпису з врахуванням змін. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року власні надходження зросли на 1 151,4 тис. грн. або на 7,9 відсотка.

До загального фонду бюджету району при затвердженому плані на 9 місяців в сумі 12 497,5 тис. грн. фактично мобілізовано 11 289,9 тис. грн. податків та платежів, що становить 90,3 відсотка, або менше на 1 207,6 тис. грн. До річного показника Міністерства фінансів України на 2011 рік виконання склало 63,7 відсотка. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду більші на 118,7 тис. грн. або на 1,1 відсотка.

Із 39 органів місцевого самоврядування дохідну частину бюджету за січень – вересень перевиконано у 8 радах проти 5 за відповідний період минулого року. Це такі, як: Бабинська, Бісковицька, Воютицька, П’яновицька, Стрілковицька, Михайлевицька, Містковицька сільські та Новокалинівська міська ради. Разом з тим, 22 органи місцевого самоврядування недовиконали дохідну частину загального фонду бюджету більше, ніж на 15 відсотків, тобто згідно статті 78 Бюджетного кодексу України повинні вносити зміни до рішення про місцевий бюджет щодо зменшення затверджених призначень як по доходах так і по видатках на суму 554,0 тис. грн. Серед них найнижчий відсоток виконання плану надходжень до загального фонду по наступних: Городищенській (51,8 відсотка), Підгайчиківській (54,3 відсотка), Никловицькій (56,0 відсотка), Волебаранецькій (57,4 відсотка), Верховецькій (60,2 відсотка), Калинівській (60,2 відсотка), Садковицькій (61,8 відсотка), Сусолівській (68,7 відсотка), Купновицькій (69,9 відсотка), Луківській (69,7 відсотка), Великобілинській (70,4 відсотка), Вощанцівській (79,6 відсотка), Вільшаницькій (73,5 відсотка), Корницькій (75,2 відсотка), Корналовицькій (71,4 відсотка) та інших радах (додаток № 6). Така ситуація склалася через нерівномірне планування доходів у помісячному розписі бюджету та недостатньої податкової бази для надходження податків на відповідній території окремими органами місцевого самоврядування.

У звітному періоді забезпечено виконання плану плати за ліс, податку на прибуток підприємств комунальної власності, плати за землю, фіксований сільськогосподарський податок, частина прибутку, що вилучається до бюджету, плати за оренду комунального майна, інші види надходжень.

Разом з тим, податку на доходи фізичних осіб, державного мита, плати за користування надрами місцевого значення, збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, фіксованого податку на доходи фізичних осіб, реєстраційного збору за проведення державної реєстрації, надійшли в меншому розмірі, ніж заплановано.

Не забезпечено виконання основного бюджетоутворюючого джерела – податку на доходи фізичних осіб, якого у звітному періоду надійшло 9068,3 тис. грн., що становить 88,1 відсотка до плану на 9 місяців. Недопоступило цього джерела в сумі 905,5 тис. грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року цього податку надійшло більше на 443,4 тис. грн. або на 5,1 відсотка.

На виплату заробітної плати з нарахуванням з бюджету району спрямовано 93399.2 тис. грн., що становить 53.8 відсотка до загального обсягу проведених видатків.

За звітний період з місцевих бюджетів району забезпечено своєчасну і в повному  обсязі виплату заробітної  плати працівникам бюджетної сфери з урахуванням підвищення відповідно до вимог чинного законодавства мінімальної заробітної плати, своєчасно профінансовано інші першочергові видатки, у тому числі з оплати спожитих енергоносіїв та комунальних послуг, придбання продуктів харчування, медикаментів тощо.

Надано дотацію вирівнювання бюджетам місцевого самоврядування в сумі 8595,3 тис. грн., інші додаткові дотації 1085,5 тис. грн., інші субвенції 203,4 тис. грн.

З метою забезпечення надходжень з мобілізації податків, зборів і платежів до місцевих бюджетів району, забезпечення фінансування першочергових видатків, Колегія райдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника фінансового управління районної державної адміністрації Василя Демківа про стан виконання бюджету Самбірського району за дев’ять місяців 2011 року взяти до відома.

2. Самбірській державній податковій інспекції (Р. Лазірко), фінансовому управлінню районної державної адміністрації, міським, селищному та сільським головам району:

2.1. Організувати роботу щодо забезпечення виконання доведених Міністерством фінансів України планових показників у 2011 році та недопущення зростання податкового боргу.

2.2. Продовжити відповідну роботу щодо пошуку додаткових резервів збільшення надходжень до бюджету податкових платежів. Здійснювати постійний моніторинг стану надходження платежів до бюджетів усіх рівнів.

3. Самбірській державній податковій інспекції:

3.1. Посилити роботу з легалізації виплати заробітної плати у небюджетній сфері, вжити заходів щодо забезпечення стовідсоткового надходження податку на доходи фізичних осіб. За необхідності, забезпечити розгляд даного питання на засіданнях тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

4. Міським, селищному та сільським головам:

4.1. Провести аналіз факторів, які впливають на надходження платежів до місцевого бюджету в розрізі їх видів та платників.

4.2 Впродовж четвертого кварталу поточного року провести уточнення планових показників місцевих бюджетів за фактом недоотримання доходів загального фонду за підсумками третього кварталу більше, ніж на 15 відсотків, і тим, самим забезпечити виконання планових показників у звітному періоді.

4.3. Посилити контроль за своєчасністю та повнотою надходжень до місцевих бюджетів. Вжити заходів щодо погашення наявної та недопущення поточної заборгованості по сплаті за оренду комунального майна.

4.4. Забезпечити затвердження ставок та Положення щодо впровадження з 1 липня 2012 року податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відповідно до розділу XII “Місцеві податки і збори» Податкового кодексу.

5. Управлінню праці та соціального захисту населення (О. Затварська) активізувати діяльність робочої групи з легалізації тіньової зайнятості та виявлення платників, які нараховують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімального розміру.

6. Головним розпорядникам коштів районного бюджету, міським, селищному та сільським головам:

6.1. Посилити контроль за дотриманням бюджетної дисципліни, раціональним та ефективним використанням коштів у бюджетних установах, вжити додаткових заходів щодо попередження порушень при використанні бюджетних коштів.

Суворо дотримуватися вимог Бюджетного кодексу України та діючого чинного законодавства при використанні бюджетних коштів.

6.2. Відповідно до вимог п. 1 статті 51, п. 4 статті 77 Бюджетного кодексу України забезпечити утримання чисельності працівників та здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.

Забезпечити до кінця поточного року в повному обсязі потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

Дотримуватися установлених лімітів споживання енергоносіїв, забезпечити економію енергоресурсів впродовж поточного року.

6.3. Не допускати росту бюджетної заборгованості. Розробити конкретні заходи щодо ліквідації наявної кредиторської та дебіторської заборгованостей бюджетних установ.

7. Керівникам бюджетних установ впродовж четвертого кварталу 2011 року на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 24 листопада 2010 року № 626 «Про затвердження дорожньої карти з оптимізації мережі бюджетних установ Самбірського району» активізувати роботу та вжити заходів щодо оптимізації мережі бюджетних установ та приведення її у відповідність з бюджетними асигнуваннями, посилити контроль за економним та ефективним використанням бюджетних коштів в них.

8. Контрольно-ревізійному відділу у Самбірському районі та м. Самборі (І. Лопушанський) здійснювати контроль щодо дотримання фінансової дисципліни керівниками бюджетних установ району. У разі виявлення фактів марнотратства і безгосподарності наполегливо домагатися притягнення до відповідальності винних посадових осіб відповідно до чинного законодавства.

9. Фінансовому управлінню районної державної адміністрації у десятиденний термін підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації на виконання даного рішення з врахуванням пропозицій і зауважень, висловлених під час обговорення.

10. Контроль за виконанням рішення Колегії залишаю за собою.

Голова Колегії Ігор Гамрищак

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 168 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua