Самбірська

районна державна адміністрація

САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІШЕННЯ

Колегії Самбірської районної державної адміністрації

від “_24_” _лютого_ 2011 року № _4_

 

Про стан ринку праці, зайнятості населення, створення нових робочих місць та оплати праці на підприємствах, організаціях, установах Самбірського району

Заслухавши інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Оксани Затварської «Про стан ринку праці, зайнятості населення, створення нових робочих місць та оплати праці на підприємствах, організаціях, установах Самбірського району» Колегія районної державної адміністрації зазначає, що у районі активізована робота робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на предмет виявлення фактів здійснення діяльності без державної реєстрації, які не зареєстровані як суб’єкти оподаткування виявлення незареєстрованих найманих працівників, виплати заробітної плати нижче встановлених гарантій. Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації спільно з міськрайонним центром зайнятості здійснює постійний контроль за виконання заходів Програми зайнятості на 2010-2011 роки, спрямовує зусилля працедавців, громадськості на покращення виробничого процесу у районі.

Протягом 2010 року проведено 11 засідань робочої комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та соціальних виплат, на яких заслухано 64 керівника підприємств, установ та організацій району, з них 27 на яких середньомісячна заробітна плата є нижча мінімальної. Управлінням праці та соціального захисту населення протягом 2010 року проведено перевірку на 48 підприємствах району. За результатами даної роботи станом на 1 лютого 2010 року заборгованості із виплати заробітної плати працівникам у Самбірському районі відсутня.

На виконання заходів обласної Програми зайнятості Самбірською районною державною адміністрацією здійснюється моніторинг створення нових робочих місць. Протягом 2010 року на підприємствах, установах, організаціях Самбірського району створено 467 нових робочих місць, а це 93,4 % до завдань, визначених в районній Програмі зайнятості.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого в економіці Самбірського району за січень-грудень 2010 рік становила 1544 грн. Проте на території районі функціонує ряд підприємств, де середньомісячна заробітна плата менше мінімальної: МПВКП «Чайка» (500), ПП «Герань» (815), ККВП «Верес» (788), КП «Хлібозавод» (913), ВАТ «Самбірське АТП 14-608» (757), ТзОВ «Меркурій» (850), ККВП «Подолянка» (747), ЗАТ «Воютицький цегельний завод» (676), ПП «Світанок» (681) та інші агропромислові підприємства, середньомісячна заробітна плата на яких становить менше 500 грн.

З метою покращення показників стану ринку праці, зайнятості населення, створення нових робочих місць та подолання проблем щодо виплати заробітної плати, недопущення заборгованості по заробітній платі Колегія районної державної адміністрації

В И Р І Ш И Л А :

1. Інформацію начальника управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Оксани Затварської «Про стан ринку праці, зайнятості населення, створення нових робочих місць та оплати праці на підприємствах, організаціях, установах Самбірського району» взяти до відома.

2. Управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (О. Затварська):

2.1. Проводити моніторинг рівня заробітної плати, результати аналізу розглядати на відповідних нарадах та постійно вживати заходів щодо забезпечення виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій в межах, не менше мінімальної заробітної плати

2.3. Спільно з сільськими, селищним, міськими головами місцевих рад району проводити наради з керівниками підприємств, установ, організацій, які розташовані на підвідомчій території з метою володіння ситуацією, недопущення виникнення заборгованості заробітної плати, виплати заробітної плати у конвертах приховування незареєстрованої найманої праці.

2.4. Здійснювати перевірки щодо додержання законодавства про працю на підприємствах, установах, організаціях району.

3. Самбірському міськрайонному центру зайнятості (І. Тимців):

3.1. Надавати профорієнтаційні послуги безробітним.

3.2. Надавати практичну допомогу підприємцям району по створенню необхідних умов для високопродуктивної праці.

3.3. Надавати практичну та роз’яснювальну допомогу підприємствам, установам, організаціям та приватним підприємцям для створення нових робочих місць за рахунок дотацій роботодавцям.

3.4. Проводити моніторинг створення нових робочих місць для незайнятих осіб.

3.5. Зобов’язати підприємців району забезпечувати бронювання робочих місць понад квоту відповідно до ст. 5 Закону України „Про зайнятість населення”.

4. Управлінню агропромислового розвитку районної державної адміністрації (Д. Глухий) спільно з управлінням економіки районної державної адміністрації (І. Несторак) сільськими, селищним, міськими радам надавати практичну допомогу громадянам (що проживають у сільській місцевості) в організації ними особистих та фермерських господарств, створенні заготівельних, збутових, агросервісних організацій, підприємств з організацій сільськогосподарської продукції інших суб’єктів господарської діяльності, хімічного обробітку та захисту рослин, а також підприємств у сфері соціального обслуговування населення.

5. Управлінню Пенсійного фонду у Самбірському районі (О. Харо), Самбірській державній податковій інспекції ( Р. Лазірко), фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Самбірському районі (М. Грицьків), Самбірському міськрайонному центру зайнятості щомісячно інформувати районну державну адміністрацію про підприємства, установи, організації району, які мають заборгованість із заробітної плати, виплату заробітної плати менше мінімальної.

6. Активізувати виїзди робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на предмет виявлення фактів здійснення діяльності без державної реєстрації, виявлення незареєстрованих найманих працівників, виплати заробітної плати нижче встановлених гарантій.

7. Управлінню праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації до 4 березня 2011 року підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації на виконання цього рішення.

8. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на заступника голови районної державної адміністрації Ігоря Бобровського.

Голова Колегії Іван Білак

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 49 гостей та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua