Самбірська

районна державна адміністрація

САМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
САМБІРСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Н А К А З

«15» липня 2022 року Самбір № 12

Про затвердження Порядку

забезпечення збору тіл (останків)

загиблих військовослужбовців

держави-агресора (Російської

Федерації), а також незаконних

збройних формувань

На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану», указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 17 травня 2022 року № 341/2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», від 24 лютого 2022 року № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 року № 205 «Про затвердження Порядку забезпечення збору тіл (останків) загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань, зокрема з тимчасово окупованих територій в окремих районах Донецької і Луганської областей», доручення Прем’єр-міністра України від 2 березня 2022 року № 7049/0/1-22, наказу начальника Львівської обласної військової адміністрації від 15 березня 2022 року № 18/22 «Про затвердження Порядку забезпечення збору тіл (останків) загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань», з метою здійснення гуманітарних заходів щодо передачі тіл (останків) загиблих під час військових дій, а також задля недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації та виникнення небезпечних інфекційних захворювань на території району, спричинених наявністю непохованих тіл (останків) загиблих

Н А К А З У Ю:

 1. Затвердити Порядок забезпечення збору тіл (останків) загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань, що додається.
 2. Медичній спеціалізованій службі цивільного захисту Самбірського району (Б. Марчук) розробити та затвердити порядок щодо оснащення спеціальних груп під час збору тіл (останків) матеріалами та обладнанням, зокрема їх рекомендований перелік, інструктажу персоналу спеціальних груп про заходи безпеки під час збору тіл (останків) та особливості проведення такої роботи, фото фіксації процесів здійснення зазначених заходів, збору даних про тіла спеціальними групами.
 3. 3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Начальник   Іван ІЛЬЧИШИН

 

 

     

 ЗАТВЕРДЖУЮ
наказ начальника районної військової адміністрації
від «15» липня 2022 року № 12

 

ПОРЯДОК
забезпечення збору тіл (останків) загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань

Цей Порядок регламентує дії районної військової адміністрації, сил територіальної оборони Збройних Сил, Національної поліції, Державної служби України надзвичайних ситуацій, представників відповідних експертних (медичних) служб, заінтересованих органів та громадських організацій (об’єднань) району, які спрямовані на забезпечення збору на територіях ведення військових дій (збройного протистояння) непохованих тіл (останків) загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань (далі – тіла (останки)), з метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, виникнення небезпечних інфекційних захворювань на території району.

 1. Організація забезпечення збору тіл (останків) загиблих військовослужбовців збройних сил Російської Федерації, їх зберігання та транспортування здійснює районна військова адміністрація.
 2. Для виконання заходів щодо збору тіл (останків) загиблих військовослужбовців збройних сил Російської Федерації утворюються групи в складі представників:

- військової частини А 7371;

- Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області;

- Самбірського районного управління Головного управління Державної служби України надзвичайних ситуацій у Львівській області;

- медичної спеціалізованої служби цивільного захисту Самбірського району;

- бюро судово-медичної експертизи;

- слідчих правоохоронних органів для фіксації відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України;

- громадських та релігійних об’єднань;

- громадських організацій;

- волонтерів та інших (далі – спеціальні групи).

 1. Медичною спеціалізованою службою цивільного захисту Самбірського району розробляється та затверджується порядок щодо оснащення спеціальних груп під час збору тіл (останків) матеріалами та обладнанням, зокрема їх рекомендований перелік, інструктажу персоналу спеціальних груп про заходи безпеки під час збору тіл (останків) та особливості проведення такої роботи, фотофіксації процесів здійснення зазначених заходів, збору даних про тіла (останки) спеціальними групами.
 2. Спеціальні групи обов’язково забезпечуються патолого-анатомічними мішками для збору та перевезення тіл (останків), гігієнічними засобами і обмундируванням та засобами фото-фіксації, спеціальним транспортом для перевезення тіл (останків). У разі відсутності спеціалізованого транспорту, використовується наявний транспорт з умовними позначками «ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ НА БІЛОМУ ФОНІ». Наявність умовних позначень, з метою забезпечення безпеки персоналу груп, є обов’язковим.
 3. Перед початком збору тіл (останків) проводиться інструктаж персоналу спеціальних груп про заходи безпеки та особливості проведення такої роботи, визначаються керівниками спеціальних груп і забезпечується інформування населення щодо порядку та проведення збору тіл (останків) спеціальними групами з метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації на місцях знаходження непохованих тіл (останків).
 4. До участі у проведенні збору тіл (останків) за можливості залучаються представники засобів масової інформації, в тому числі міжнародні, для відео- та фотозйомки процесів здійснення зазначених заходів з метою подальшого інформування про реальні наслідки військового вторгнення Російської Федерації на територію України.
 5. Перед виконанням робіт зі збору тіл (останків) та їх останків обов’язково визначається безпечність (відсутність вибухонебезпечних предметів) місць їх знаходження для діяльності груп. З цією метою районною військовою адміністрацією організовується отримання оперативної інформації від Збройних Сил, Національної гвардії, Національної поліції, Державної служби України надзвичайних ситуацій, для чого утворюється спеціальний колл центр при Головному управлінні Національної поліції України у Львівській області.
 6. Керівники спеціальних груп під час збору тіл (останків) забезпечують фотофіксацію та присвоєння унікального коду (номера) тілам (останкам) на локаціях (місцях).
 7. Районна військова адміністрація через керівників спеціальних груп забезпечує передачу інформації про зібрані тіла (останки) до колл центру при Головному управлінні Національної поліції України у Львівській області для внесення до бази даних загиблих військовослужбовців держави-агресора (Російської Федерації), а також незаконних збройних формувань, розробленої Міністерством внутрішніх справ.
 8. Після внесення інформації до бази даних, тіла (останки) перевозяться до авторефрижераторів, які розміщені на території комунального закладу Львівської обласної ради «Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи», у разі неможливості – до іншого визначеного місця окремого зберігання та в подальшому перевозяться у визначене місце збору та зберігання і поміщаються до спеціальних рефрижераторів на залізничній базі та/або причепів-авторефрижераторів.
 9. Для зберігання тіл (останків) на базі комунального закладу Львівської обласної ради «Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи» або інших закладів за погодженням з бюро судово-медичної експертизи, визначається пункт збору та зберігання. Зазначені заклади забезпечуються причепом-авторефрижератором та/або рефрижератором на залізничній базі. Такий пункт ОБОВ’ЯЗКОВО забезпечується охороною з метою максимального обмеження доступу до нього сторонніх осіб.
 10. Після накопичення тіл (останків) у причепі-авторефрижераторів на території комунального закладу Львівської обласної ради «Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи» або районних пунктах збору забезпечується їх доставка до єдиного центру, з якого буде здійснюватися їх подальше транспортування до Російської Федерації.
 11. Невпізнані, невстановлені, неідентифіковані тіла (останки) загиблих залишаються на зберіганні у рефрижераторах у пунктах їх збору до моменту відібрання усіх необхідних об’єктів для проведення ідентифікації, про що повідомляється колл центр при Головному управлінні Національної поліції у Львівській області. У подальшому їх передача здійснюється після проведення всіх необхідних досліджень по ідентифікації за окремими розпорядженнями (вказівками) представників правоохоронних органів.

___________________________________________

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 342 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua