Самбірська

районна державна адміністрація

 

«Інвестиційне середовище Львівщини на ринку виробництва енергоносіїв в умовах російської військової агресії» – такою була тема “круглого стола”, який відбувся у приміщенні обласної організації Національної спілки журналістів України.

 

Захід для обговорення та дискусії було проведено з ініціативи обласної ради, зокрема, Тараса Федака – голови постійної комісії облради з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва, Олексія Балицького – голови постійної комісії облради з питань екології, природних ресурсів та рекреації.

Куратором “круглого стола” та його проведення був Андріан Фітьо – керівник громадської організації «Спілка консультантів «Експерт-група». До участі організатори запросили провідних науковців Львова, журналістів.

Зазначалося, що в умовах, коли Росія прагне диктувати свою монополію на ринку енергоносіїв, незалежність від неї в цій галузі актуальна як ніколи. А тому, за словами Ярослава Шпака – заслуженого енергетика України, президента асоціації «Паливно-енергетичний комплекс Львівщини», слід розвивати відновлювальні джерела енергії. На них багатий наш край. 

Мова, зокрема, про малі гідроелектростанції потужністю менше 10 МВт. Вони на річках Львівщини можуть виробляти в рік близько 500 млн. кВт. годин. Гірські річки мають природний перепад висот у різних точках, що дає можливість зменшувати висоту греблі й об’єм водосховища. Така ГЕС, зокрема, не перший рік працює у с. Явора Турківського району. Споруджується вона і на Закарпатті. Такі об’єкти не завдають шкоди природі.

Це стосується і видобутку газу. За минулий рік Львівська область використала його 

1 мільярд 820 млн.м. кубічних. З них основним споживачем є населення, а також підприємства «Теплокомуненерго». 

Однак чимало природного палива доводиться закуповувати у сусідів. А все тому, що в Україні розбалансована розвідка підземних надр. Що стосується Самбірщини, то чималі запаси газу знайдено в районі сіл Чайковичі, Никловичі, Воля Блажівська.

Учасники “круглого стола”  Юрій Крупський – доктор геологічних наук, Володимир Іванишин – кандидат геологічних наук, директор ТОВ «Геологічне бюро «Львів» вели мову про проблеми, які заважають виробництву енергоносіїв. Практично розвалені нафтогазорозвідувальні експедиції, серед яких така доля спіткала і ту, що в Самборі. Не завжди оперативно сільські ради дають згоду на проведення розвідок. Інвестори не допомагають розвитку місцевих територій, оскільки податки сплачують не там, де працюють.

Значну увагу було приділено перспективам відновлювальних джерел енергії в області. Мова про використання енергії вітру, переведення котелень на біопаливо. Конкретні проекти вітрових електростанцій розробляються у Старому Самборі. Комплекс сонячних електростанцій споруджено та діє в с. Ралівка нашого району. Удосконалення потребує чинне законодавство, що дозволить приваблювати потенційних інвесторів і бути у співпраці з ними. А це забезпечить економічний виграш.

Висловлені думки, за словами Тараса Федака, дозволять розробити певні рекомендації для обласної та місцевих рад і цим зменшити енергозалежність від північного сусіда, а водночас ефективніше використовувати власні ресурси. 

 

Микола СЕНЕЙКО.

НА ЗНІМКУ:  учасники засідання круглого стола в обласній організації НСЖУ з питань інвести-ційної привабливості щодо видобутку енергоносіїв.

 

Канал не знайдено

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 904 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua