Самбірська

районна державна адміністрація

Зображення може містити: 1 особа, хмара, небо та текст

Сьогодні, 21 листопада, православні християни відзначають Собор архистратига Михаїла та інших Небесних сил безтілесних, або, як називають його у народі, – Михайлів день.

Дата святкування постійна й вибрана не випадково, адже листопад є 9-м місяцем від березня, з якого в давнину починалося обчислення нового року. На вшанування всіх 9-ти ангельських чинів саме у листопаді встановлене їхнє свято.

Свято має повну назву Собор архистратига Михаїла та інших Небесних сил безтілесних, оскільки собор – це з’єднання, сукупність усіх святих ангелів на чолі з архистратигом Михаїлом. Усі вони славлять Святу Трійцю і служать Богу.

Архангел Михаїл є архистратигом, тобто головнокомандувачем. За церковними канонами, він очолює всі дев’ять чинів ангелів та є головним воїном у битві добра і зла. Вважається, що саме архистратиг Михаїл переміг сатану, скинувши його та інших занепалих духів із небес. Озброєний мечем, він стоїть на сторожі воріт раю.

Як глава воїнства Господнього архангел Михаїл вважається покровителем війська та захисником віруючих. Його також називають захисником душ померлих. Саме архистратиг Михаїл на Страшному суді закличе трубним гласом мертвих з могил і молитиметься Господу про їх прощення.

 

Іменини — особливий день.

Бо на небі, Ангел найрідніший,

Молитви і шану від людей

Відчуває в сотні раз сильніше.

Тож, сьогодні, з шаною в словах

Попросіть у нього благодаті,

Хай несе він на своїх крилАх

Щастя в душу, і добро до хати.

 

Вітаємо усіх іменинників зі святом! Бажаємо віри, любові й надії. Хай збуваються плани, бажання та мрії.

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua