Самбірська

районна державна адміністрація

Світлина від Централізована Бібліотечна Система Самбірського Району.

14 липня, 25 років тому, на 77 році відійшов в засвіти Олесь Гончар (Олександр Терентійович Гончар), український письменник академік, громадський діяч.

Все добре, що є в нас, високе, прекрасне, – це ж усе душа… О. Гончар.


О. Гончар – феномен української культури. Він – явище того порядку, що й Г. Сковорода, Т. Шевченко, І. Франко, О. Довженко. Його твори потрібні в життєвій дорозі поряд із хлібом і сіллю, вони гартують нашу громадянську мужність, дають щиру радість і незрівнянне відчуття людяної мудрості, несуть безмір морально-етичних галактик.
В автобіографічній повісті «Далекі вогнища» Гончар залишив нам набір духовних заповідей, спрямованих на утвердження національної ментальності:
• Берегти національні святині;
• Берегти національну еліту;
• Берегти національну мораль;
• Берегти гармонію душі і природи;
• Берегти національну історичну пам’ять;
• Берегти національний оптимізм
Він закликав: «Маємо відродити в сучасних українцях і українську генетичну пам'ять, почуття гордості, маємо і до збайдужілих душ торкнутися запашним євшан-зіллям рідного слова…, співучого, сповненого квітковими пахощами».
Олесю Гончару випала велика честь на сесії Верховної Ради України після історичного референдуму 1 грудня 1991 року проголосити волю воскресаючої, незалежної, соборної України. Письменник бачив Україну в колі європейських народів. Входження України в Європу і світ мислилося ним як розкриття культурного потенціалу України, як можливість заговорити на весь голос після довгих століть мовчання.
«Україні є що сказати світові», – говорив митець патріот. Глибоко українське єство Гончара – вироблена мудрість великого народу, що полягає у мистецтві жити у злагоді з Богом, природою, світом і собою.

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua