Самбірська

районна державна адміністрація

Світлина від Централізована Бібліотечна Система Самбірського Району.9 червня 2019 року з нагоди 80-річчня з дня народження Ігоря Калинця проведено поетичну годину: «Дивосвіт Ігоря Калинця в поезії і прозі». 
Поет і прозаїк, один із чільних представників так званої "пізньошістдесятницької" генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні. Живе і працює у Львові.

Ігор Миронович Калинець народився 9 липня 1939 року в місті Ходорові, що на Львівщині. У 1956 році він закінчив середню школу й вступив до Львівського університету.
У 1961 році, закінчивши філологічний факультет Львівського університету, почав працювати в обласному архіві. За громадянську непокору в тематиці віршів був репресований радянською владою: отримав 6 років суворих таборів і 3 роки заслання, які відбув на Північному Уралі і в Забайкаллі. В ув'язненні поет працював токарем і кочегаром. Після повернення із заслання, він працював редактором журналу львівського обласного відділу Фонду культури.
У 1991 році у Варшаві вийшов перший том циклу «Пробуджена муза», а в США — другий том «Невольнича муза». 
У 1977 році Ігор Калинець був нагороджений премією імені Івана Франка в Чікаго, у 1992 році - отримав премію імені Василя Стуса, а за книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій» був удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка. 
Творчий доробок Ігоря Калинця становить 17 поетичних збірок, що згруповані в двох циклах: «Пробуджена муза» (9 збірок) і «Невольнича муза» (8 збірок). Поет написав чимало творів і для дітей, наприклад, «Книжечка для Дзвінки», видана в Києві в 1991 році. Дзвінка — це ім'я коханої видатного карпатського ватажка опришків Олекси Довбуша, пам'ять якого й досі вшановують на Західній Україні. Також ім'ям Дзвінка Ігор Калинець назвав свою доньку.
У поезії «Писанки» поет змальовує образ найдорожчої для кожного людини — мами. А в першій книжечці для Дзвінки — «Дивосвіт» автор оживлює образи Стежечки, Блискавки, Веселки, Диму тощо, примушуючи читача замилуватись красою природи і пробудити любов до неї.

Світлина від Централізована Бібліотечна Система Самбірського Району.Світлина від Централізована Бібліотечна Система Самбірського Району.

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua