Самбірська

районна державна адміністрація

Ці слова з відомої колядки «Старий рік минає…» зринули мені на думку тихим спомином про дитинство. Адже народження Ісуса Христа, прихід Божого Дитятка у світ – подія духовна, правдива, незаперечна. І возвеличення Його в нашому народі сягає глибин століть.
А колядки, щедрівки, віншування – це не лише історичний, а й релігійний і духовний пласт пісенного фольк-лору українців.
У неділю, 15 січня, в Будинку офіцерів Самбора пройшов п’ятий районний фестиваль зимового фольклору «Возвеселімся всі радо нині» під патронатом райдержадміністрації та районної ради, відділів у справах сім’ї, молоді та спорту і культури та туризму РДА. Належно, гарно провела цей масовий захід методист відділу культури та туризму РДА Інна Кушнір, якій допомагали й інші методисти.
Задушевно прозвучали колядки, щедрівки, віншування у виконанні Марти Янів, Вероніки Янів (с. Михайлевичі), Сніжани Антипової (м. Новий Калинів), Юлії Гриненко (с. Монастирець), Марти Віхрак (с. Никловичі), дитячого хору музичної школи м. Рудки (керівник Мирослава Качинська), двох ансамблів бандуристів із цієї школи під керівництвом Марії Стопець та Ірини Дурягіної, а також дуету бандуристів (керівник Ірина Дурягіна). Порадували різдвяною творчістю маленькі колядники з села Вістовичі, родинний ансамбль Гливчаків з села Стрілковичі, віншувальники – малі братики із села Канафости.
А всіх глядачів найбільше вразила наймолодша учасниця цього фестивалю із смт. Дубляни Софійка Качмар. Їй всього…три рочки, а як мелодійно, душевно, по-дитячому щиро прозвучала щедрівка «Щедрик-ведрик» у її виконанні! Справді, Україна має таланти – неперевершені, природні, самобутні!
Прикрасили захід колядками, щедрівками, віншуваннями учасники художньої самодіяльності народних домів «Просвіта» із сіл Берестяни, Воля-Баранецька, Ваньковичі, Нижнє, Береги, Ра-лівка, Лукавиця, Кульчиці, Нагірне, Садковичі, Городище, Бабина, Черхава, смт. Дубляни. Були як окремі виконавці, так і різдвяні релігійні вертепи, які продемонстрували літературно-музичні духовні композиції.
Актова зала самбірського Будинку офіцерів була заповнена глядачами різного віку: від дітей і до дідусів та бабусь. Разом із учасниками фестивалю слухачі у залі підхоплювали співом колядки і щедрівки. Всім було весело і цікаво. І чимала заслуга у проведенні п’ятого районного фестивалю зимового фольклору «Возвеселімся всі радо нині» відділу культури та туризму РДА, його керівника Василя Федірка, який вступним словом відкрив його.
А у фойє Будинку офіцерів запашними пампухами і ароматним чаєм уже традиційно вп’яте пригощала усіх бажаючих Сам-бірська філія кредитної спілки «Вигода», зокрема її працівники Ірина Васьків, Леся Калічак, Ольга Грабовецька (керівник філії Ірина Васьків). Їхні пухкі пампухи і запашний чай розходилися миттєво.
Фестиваль завершився, як і розпочався, велично, задушевно, піднесено. Його учасники були нагороджені грамотами від місцевої влади. Хоч, на жаль, представників різних гілок влади району на цьому різдвяному фестивалі не було.
А колядки, щедрівки, віншування, літературно-музичні композиції вертепів ніколи не зникнуть із фольклору українського народу, не забудуться, не кануть у Лету. Бо те, що духовне, Боже – вічне!
Ігор БУЧИН, фото Ігоря Тиличка.

Канал не знайдено

Результат пошуку зображень за запитом "національне агентство з питань запобігання корупції"

 

 

 

 

На сайті 233 гостя та 0 користувачів

 

  

  

  

http://www.president.gov.ua/

 

http://rada.gov.ua

http://www.ukraine-nato.gov.ua/nato/ua